Komputer sie nie ładuje

Witam.

Otóź mam pewnien problem.

Dzisiaj przychodze do domu ( komputer był już włonczony) i patrze , zawiesił się. Więc prosta czynność , reset.

Po resecie pojawia się jak zwykle elegancko pulpit i gdy ruszyłem myszką chwilka i znowu sie wiesza.

Więc zresetowałem go jeszcze raz i to był niestety ostatni raz.

Gdy włanczam komputer na monitorze nic się nie pojawia , myszka nawet i klawiatura się nie palą , koputer niby chodzi ale na początku pala się te lampki na komputerze , później już ta jedna zielona i koniec.

Ani rusz nie chce sie załądować dalej. Tak jak by był włonczony ale nic nie ma na monitorze , myszka nie pali się , taks samo z klawiaturą.

Wszystkie kabelki są podłączone , patrzyłem kilka razy.

Co mogło się stąć ? może coś nie jest dokręcone ? a może się coś spaliło?

Proszę o pomoc

Z góry dziękuje

pozdrawiam

Works

:o Popraw te błędy i podaj więcej szczegółów jaki posiadasz sprzęt.

Przepraszam ale jestem zdenerwowany .

Później oczywiście błędy poprawie.

Komputer jest słaby

Dysk 20gb , 801mHz celeron. 128 ram

Poprostu odpalam kompa i na monitorze nic się nie pojawia , myszka i klawiatura nie są aktywne.

A komputer przez chwile pracuje a później staje i normalnie jak by był włączony ( pali sie sama zielona lampka)

a monitor w ogole sie nie chce wlaczyc?

Jak Mozesz jakos to sprawdz czy procesor dziala.

monitor działa ale nic nie pojawia się na ekranie.

ehh…jest opcja że coś mogło sie odkręcić czy bardziej prawdopodobne jest to że coś się spaliło ?

sam boje sie sprawdzać np. procek ;/

Czy komputer wydaje dźwięk podczas uruchamiania (chodzi mi o piknięcie z “pudła”, zaraz po uruchomieniu. Jeśli tak to jaki - ile piknięć i o jakich długościach)

nie ma żadnych piknieć :frowning:

To generalnie dosyć kiepsko… Te piknięcia to jak może wiesz coś w rodzaju informacji od komputera czy wszystko gra. Jezeli cos nie tak to z reguły jest niestandardowy sygnał po ktorym można zlokalizować problem. Sprawdź podłączenia kabli, kabelków tasiemek itd, to wprawdzie takie szukanie po omacku, ale czasem pomaga.

bardzo mozliwe ze cos sie spalilo.

jak chodzi i nic nie dziala to mozliwe ze Plyta Glowna.