Komputer się nie uruchamia gdy podępne dysk i cd rom

Witam. Został mi przysłany drugi komp z Polski. Podłączyłem włączam, nie uruchamia się, pokazują się dane PC, potem jakaś informacja i komp sie resetuje. Podpiałem inny dysk, nie pomogło. Sprobowałem pokombinować z taśma. Okazuje się że gdy mam podpięty dysk i cd rom na tej samej taśmie komp się nie włącza. Po odpięciu z taśmy cd-romu komp się uruchomił. Kupiłem nową taśme, podpiąłem cd rom i dysk i znów ten sam problem. Czego to może być wina ? Pozdrawiam

Na sam początek:

Podaj napięcia z BIOSu.Markę i moc zasilacza.

Zworki prawidłowo ustawione w obydwu urządzeniach ?

Tak i cenę zestawu :smiley:

Sprawdź zworki na Hdd ma być master a na cd slave . Z tym że jest jeszcze taka opcja :

  1. za słaby zasilacz lub uszkodzone któreś urządzenie cd lub hdd można sprawdzić wpinając najpierw dysk jeżeli wszystko oki to dołącz cd oczywiście wcześniej ustaw prawidłowo zworki na cd romie i na dysku twardym.

Witam.

Przepraszam że tak późno odpowiadam ale problemy z internetem miałem.

Zasilacz mam PC Power Supply take me 400

http://obrazki.elektroda.net/83_1227977681.jpg - dokładniej ten. Wydaje mi się że raczej on nie uciąga. Ale przed zmianą wole być pewien przed kupnem nowego. Nie mogę na nim znaleźć mocy, po prostu nie pisze

Ten zasilacz to syf, kup fortrona 350W na allegro, jak najszybciej chyba że chcesz się pożegnać z komputerem.

@womperm

Nie gadaj od rzeczy. Zasilacz jest wystarczający.

@topic

Najprawdopodobniej problem leży w zworkach tak jak kolega napisał pierwszy dysk musi być ustawiony na Master inne urządzenia na Slave

Podaj jakiej marki masz jeszcze dysk