Komputer się nie uruchamia, migną tylko diody

Witam wszystkich.

Płyta którą posiadam ma funkcje auto overlockingu - OC GENIE, podkręcania dokonuje się z poziomu windows.

Właściwie program robi wszystko za nas, ustawia tak żeby było wydajnie i stabilnie.

Ze względu, że jest to takie proste postanowiłem skorzystać.

Po podkręceniu procesora i płyty głównej postanowiłem sprawdzić stabilność programem OCCT.

Program testował około 3-4 min, po czym komputer się wyłączył, migała tylko dioda zasilania na obudowie.

Myślałem, że zwyczajnie się przegrzał, odłączyłem zasilanie odczekałem 30 min i spróbowałem włączyć.

Niestety jedyna reakcją było mignięcie diod i delikatne zakręcenie wentylatorem na CPU.

Pierwsze co mnie napadło to problem z zasilaniem, posiadam drugi zasilacz wiec zabrałem się za wymianę.

Na nowym zasilaczu nic się nie zmieniło.

Wydaje mi się w takim razie, że padła płyta główna i tu moje pytanie: Jako, że płyta była nabyta przed 3 dniami i nie ingerowałem w nia fizycznie a podkręcałem tylko programem od producenta to czy mam szanse na uznanie gwarancji?.

Zawsze myślałem, że nawet w sytuacji przegrzania czy niestabilności istnieją jakieś zabezpieczenia, które zwyczajnie odcinają zasilanie. Chyba, że padło coś innego na przykład procesor?. Jednak w wypadku procesora komputer pewnie by się(w jakimś stopniu) uruchamiał, a tu jakby nie wystarczające zasilanie z płyty.

Specyfikacja sprzętu:

AMD PHENOM II X6 1090T BOX BLACK EDITION/// MSI 870A-G54/// ARCTIC COOLING MX-2/// Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2///KINGSTON 4 GB DDR3- 1600 HYPERX XMP KIT 2X2GB/// CoolerMaster Silent Pro Active 600W Modular/// GeForce 9600GT 1GB DDR3 256bit

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Zresetuj ustawienia BIOS.

Zrobione na samym początku :slight_smile: niestety nie pomaga.