Komputer się nie uruchamia - reinstalacjabez utraty danych

Mam takie pytanie bo nie mogę uruchomić komputera dochodzi do momentu ładowania windowsa na czarnym tle i nagle pojawia się jakiś blue screen, niestety nie można nawet tego przeczytać bo strasznie szybko się resetuje. Próbowałem włączyć też tryb awaryjny ale taki sam problem jest. Niby łatwo zrobić format jednak mam ważne rzeczy na dysku C [zgrywałem z innego komputera i tak jakoś zapomniałem je przenieść na inny dysk] dało by się jakoś zrobić bez utraty tych danych? Może to głupi pomysł ale myślałem zainstalować tego samego windowsa xp na innym dysku np. D ale nie wiem czy to cokolwiek da, ewentualnie zainstalować windowsa 7 bo też mam płytkę taką, uruchomić go zgrać dane a później już zrobić normalny format i zainstalować jeden pierwszy windows [xp home edition]. Nie wiem jak to wyjdzie i czy dałoby się tak w ogóle zrobić.

Czy jest może jakiś inny sposób? 

Z tym Windowsem na innym dysku to nie głupi pomysł, spróbuj wejść przez linuksa bez instalacji (z pendriva) i skopiuj dane, a później zainstaluj Windowsa.

Nie jestem do końca pewny czy o to chodziło, ale mam ściągnąć linuksa [ubuntu] z internetu nagrać na pendriva i wtedy kopiować dane a następnie zainstalować windowsa?

Tak, jak wejdziesz przez linuksa to podłącz dysk i tam zapisz lub nagraj pliki komputera na plytę. Później normalnie jak wgrasz Windowsa od nowa to przenieś pliki z dysku/płyty i będzie ok.

Uzyj Parted Magic

http://traxter-online.net/parted-magic-operacje-na-plikach-na-partycjach-windowsowych/

z pokładu UBCD

http://www.ultimatebootcd.com/

Motyw z linuksem póki co okazal się dobrym rozwiązaniem bo się uruchomił i co najważniejsze są pliki jednak gdy je zgrałem na pendriva i chciałem zgrać na 2 komputer to wyskoczyła informacja że należy go sformatować a więc się wszystko usunie. Druga sprawa jest taka że po podłączeniu do komputera gdzie jest włączony linuks nie wykrywa mi pendriva, czy jeżeli będę chciał sformatować dysk C i zainstalować na nowo windowsa na nim to jak zgram na inny dysk D E wszelkie pliki to pozostaną tam czy się też wykasują? 

Z innego dysku wszystko Ci zostanie, tylko przy instalacji musisz wybrać na jakim dysku chcesz zainstalować to z tego wszystko się usunie.

A pendriva spróbuj sformatować na drugim kompie i dopiero wtedy wgrać pliki z tego zepsutego.

Dzięki wielkie, wszystko się udało i nie trzeba było tracić plików i zanosić do informatyka :slight_smile:

To super!

A jakim sposobem zrobiłeś, tym z linuxem?

Nagrałem na pendriva linuxa/ program linux live cd i zbootowałem żeby się komputer uruchamiał z pendriva. Mniej więcej tak to wyglądało jak tutaj http://www.hotfix.pl/bootowalny-pendrive-z-systemem-linux-live-cd-tworzony-w-windows-a370.htm