Komputer się nie uruchamia

Witam!

Mam problem z komputerem. Otóż przy włączeniu po charakterystycznym piknięciu odzywa się kobiecy głos w głośnikach, informujący o czymś. Nie jestem w stanie wyłapać o co chodzi. Na monitorze czarny ekran, nic się nie włącza. Przekazano mi, że przy pierwszej takiej sytuacji na ekranie pojawiła się informacja: 47 Hz/90 Hz. Później już sytuacja jaką opisałem powyżej. Czy to płyta główna padła? Czy dysk twardy mógł zostać uszkodzony? Nie mam pojęcia zupełnie co to może być. Proszę o pomoc.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Reset biosu zworką lub baterią i ponowne ustawienie i zapisanie Save, monitor, karta grafiki to na początek trzeba sprawdzić.

Jaki monitor LCD, czy CRT, czy wchodzi tryb awaryjny ?, jak monitor LCD możliwe, że karta ma ustawienie odświeżania 90 Hz, a monitory LCD z reguły mają max odświeżanie 75 Hz.

Na monitorze nic się nie pojawia. Cały czas jest w trybie gotowości (lampka pali się na żółto), więc do BIOSU nie wiem jak wejść. Monitor jest LCD. A może to być zasilacz? Skoro nic się pojawia, nic się nie włącza.