Komputer się nie uruchamia


(Bartekszukapracy) #1

Włączyłem dziś rano komputer i nie da się uruchomić. Nie robiłem uprzednio nic specjalnego - nie ściągałem, ani nie wchodziłem na podejrzane strony. Nie zmieniałem konfiguracji, ani nie używałem programów ingerujących w system. Albo popsuty hardware, ale podstępny atak :stuck_out_tongue: Wygląda to tak:

Uruchamiam>niby normalnie>długo czarny ekran>niebieski startowy Windows7 z obniżoną rozdzielczością>mignięcie niebieskiego "ekranu śmierci">restart. 

Kolejna sekwencja: czarny ekran z napisem "Uruchamianie systemu nie powiodło się... przyczyną może być niedawna zmiana oprogramowania lub sprzętu">dwie opcje:-uruchom normalnie powoduje to o czym pisałem powyżej -uruchom narzędzie naprawiania systemu powoduje: czarny ekran przez bardzo długo, potem pusty niebieski windowsowy z myszką o niskiej rozdzielczości; za pierwszym razem udało mi się doczekać do punktu gdzie miałem do wyboru system restore, memory check i parę innych opcji z wyglądem jak z win XP. Dałem system restore do punktu sprzed paru dni i wyskoczyło coś z rstrui.exe. Potem wyszedłem z tego panelu i już się nie udało wrócić.

W trybie awaryjnym po załadowaniu pliku classpnp zawieszka.

 

Znalazłem taki temat http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-i-usuwanie-infekcji-z-zewn%C4%85trz-t416123/#p3162911

Ale w starym kompie nie działa mi nagrywarka by nagrać płytę z Kasperskim Rescue Disc, a robienie ISO na USB wygląda karkołomnie. Poczekam chyba, aż siostra przywiezie sprawnego laptopa, żeby nagrać kasperskiego. Myślicie że tędy droga?

 

Obawiam się, że skończy się serwisem. Zapodajcie jakieś porady.


(Atis) #2

Szukasz wirusów, a przyczyną może być uszkodzony sprzęt.

Zrób reinstalację systemu to będzie wiadomo czy przyczyną jest uszkodzony system.

Nie widzę nic trudnego w utworzeniu pendrive z Kaspersky Rescue.

Pobierasz ISO i program Kaspersky USB Rescue Disk Maker.

Później wystarczy podłączyć pusty pendrive i kliknąć Start.

http://support.kaspersky.com/pl/8092