Komputer się nie uruchamia

Witam, 3 dni temu kupiłem nowiutki pc w sklepie K2. Zainstalowałem sterowniki,antywirus i inne dodatki oraz gre diablo3 (wszystko oryginalne ze sklepu).

Wszystko śmigało jak talala :slight_smile: aż do czasu kiedy grając w diablo3 musiałem wyjść z domu na 2-3h. Grę zostawiłem odpaloną i spauzowaną. Po powrocie zastałem taki widok: włącznik pc świeci się cały czas, monitor przeszedł w stan spoczynku a komputer jest jakby martwy…nie pracują wiatraczki,nie daje żadnych oznak pracy. Wcisnąłem power i nic sie nie zmieniło. Odłączyłem pc z zasilania, dioda włącznika zgasła no to jeszcze raz go odpalam. Reakcja pc się nie zmieniła, zapala sie tylko włącznik i nic się nie dzieje. Sprawdziłem zasilacz poprzez styknięcie pinów (zielony i czarny) zasilacz ładnie wystartował, wiatrak się kręci. Zasilacza nie wyjmowałem zostawilem go tak jak był tylko odczepiłem kostek pin-ów. Wieczorkiem bd mial miernik napięć i dostęp do identycznego (poza stacją dysków i kartą graficzną) pc mojego brata, który smiga bez problemów. Bardzo liczę na waszą pomoc bo sam nie za bardzo wiem co robić w takim przypadku…

 

to mój zestaw komputerowy:

płyta głowna : asrock 980de3/u3s3

procesor:       amd fx 6300 black edition 6x3,5 ghz

karta graficzna: gainward geforce gtx750 1024M gddr5 128B

dysk twardy 1 : SSD kingstone 120GB sata3 (na nim jest system i sterowniki itp.)

dysk twardy 2 : WD 1TB WD10EZEX 1TB 7200 sata3

pamięć ram     : 4gb 1333 DDR3 jedna kość

zasilacz          : POWER LC600H-12 V2.31 active pfc 600W

monitor          : LG 22M35 22"         

audio             : zintegrowane a pod nią podpięte creative a550 5.1 

klawiatura i mysz bezprzewodowa pendrive pod usb

 

to chyba wszystko, jak coś zapomniałem to edytuje posta.

Z niecierpliwością czekam na wasze porady i wskazówki :slight_smile:

Z góry dzięki, POZDRAWIAM !!

Ja bym stawiał na zasilacz, włożyłeś chiński badziew który na 100% nie ma 600W.

czyli zasilacz tak czy siak jest do wymiany, może do końca tygodnia ogarnę jakiś dobry zasilacz (też muszę podpytać o wybór do tego kompa) ale na razie chce się skupić na bieżącym problemie…

To jest bieżący problem, kto wie czy przez te 2-3 godziny nie poszło jakieś napięcie i zabezpieczenia tego “zasilacza” nie wytrzymały.

…po co sam “grzebiesz” w kompie, jak jest nowy to złóż reklamację, lub skorzystaj z dobrodziejstwa gwarancji. Przecież mogłeś się spodziewać, kupując komputer z pseudo zasilaczem z czarnej, że tak to się skończy. Szkoda, że nie zasięgnąłeś opinii na tym forum przed kupnem tego gotowca (komputera).

Czarna lista zasilaczy: http://tnij.at/24363

 

Jeśli się sam zdecydujesz na wymianę zasilacza to proponuję jeden z niżej wymienionych:

• XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A),  408WSeasonicaktywny PFC80+ Bronze, (specyfikacja)

• Cooler Master G450M (RS450-AMAAB1-EU), 1 x 12V(34A), 408W, CTW, aktywny PFC, VRM DC-DC, 80+Bronze, HybrydaHaswell compatible, (specyfikacja)

http://tnij.at/21793

 


Mam ten procesor co ty, oczywiście podkręcony, ten procesor na dołączonym “schładzaczu” (czytaj: szrot) grzeje się jak reaktor. Dlatego o ile nie jest za późno, zalecam zmienić chłodzenie. Ja mam takie coś http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/ , w stresie, przy podbitym napięciu i 4.0Ghz temperatura bardzo rzadko przekracza 45*C przy 40% szybkości obrotów fan. Zasilacz mam nie drogi 500W, jakiś Modecom feel III z tej najnowszej wersji nie pamiętam dokładnie, nigdy nie miałem z nim problemów. Jeszcze jedno o tym procesorze, jeżeli nie wyłączysz automatycznego podkręcania w bios (Turbo) to przy słabym zasilaczu usterka gwarantowana.

Poczytaj dokładnie warunki gwarancji, zanim ją stracisz. Moim zdaniem, jedyne sensowne wyjście, to czym prędzej złóż kompa i usuń wszelkie ślady dotychczasowych prób naprawy. 

“…po co sam “grzebiesz” w kompie, jak jest nowy to złóż reklamację, lub skorzystaj z dobrodziejstwa gwarancji. Przecież mogłeś się spodziewać, kupując komputer z pseudo zasilaczem z czarnej, że tak to się skończy. Szkoda, że nie zasięgnąłeś opinii na tym forum przed kupnem tego gotowca (komputera).”

O ile się orientuję to Modecom Fell to także czarna lista, ale pewien nie jestem. Radzę sprawdzić i ewentualnie wymienić, zanim będzie za późno.