Komputer się nie włącza, blue screen

“STOP: c000021a {Fatal Sytem Error} The Session Manager failed to create protected prefixes system process terminated unexpectdly with a status of 0xc000003a (0x00000000 0x00000000). The system has been shut down”

Error wyskakuje przy włączaniu komputera, tuż pred rozpoczęciem ładowania pulpitu, trwa 0,5s a potem restart.

Próbowałem:

  • uruchomić system w trybie awaryjnym/normalnie/z ostatnią dobrą konfiguracją (są to opcje wyświetlane w "odzyskiwanie po błedzie sytemu Windows

-uruchomić sytem z dyskiem instalacyjnym Visty. Skorzystałem z funkcji “napraw komputer”. Nie pomogło.

Ważne pytanie: Czy jak przeinstaluje system windows to utrace wszystkie dane? Da się temu zapobiec? (zależy mi na zawartości partycji D i E; C pal licho).

Z góry dziękuje za wszystkie porady i sugestie.

Musisz skombinować płytkę linuxem live cd , uruchomić (nie instalować) linuxa z płytki a wszystkie ważne dane skopiować np, na pendriva lub przenośny dysk twardy i dopiero wtedy zainstalować na nowo windowsa :smiley:

Czyli będę musiał ruszyć tyłek. Dzięki za pomysł, przynajmniej wiem, że jak blue screena nie pokonam to mogą chociaż dane skopiować. :slight_smile:

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm tu masz opis błędu.Jeśli zainstalujesz z płyty to sformatujesz tylko :C.Możesz także nadinstalować system(bez formatowania C),wtedy na C masz Windows Old-stare pliki.Ale jeśli masz wirusy sytuacja może się powtórzyć.Pobierz to-http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html i spróbuj go użyć.

No mojego błędu tam nie zauważyłem, ale jeszcze przejrze to parę razy :shock: . A to nadinstalowanie windowsa nie spowoduje żadnych problemów z kluczem i zabezpieczeniami? Kasperskiego spróbuje ale mam przeczucie że nic nie wykryje. A jeszcze ten Linux odpalony bezpośrednio z płytki będzie miał dostęp do danych? (również C, bo głupi myślałem że jak FRAPS jest na D to filmy też będą tam zapisane).

Hm, na razie siedze w menadrzeże danych w dysku ratunkowym Kaspersky, skopiowałem pliki które chce… no ale tu jest problem. Podłączyłem Irivera do USB i nie wiem gdzie go szukać. Pomoże ktoś?

Dodane 10.04.2011 (N) 21:58

No będę szczery pogubiłem się… Myślałem że za pomocą dysku ratunkowego kaspersky uda się skopiować część plików na urządzenie USB… Obsługitego linuxa live cd nie ogarniam, myślałem że to będzie miało formę graficzną… (ściągnąłem kroppixa). A to nadinstalowanie windowsa bez formaru C? No i czy będę mógł zainstalować system z tej samej płyty na innej partycji (gdzieś wyczytałem żeby windowsów nie mieć na jednej partycji). Instalator nie będzie pluł się o to że jest już jakiś zainstalowany system? Będzie się dało potem oba windowsy usunąć i zainstalować nowy? Ufff :oops: