Komputer się nie włącza. Co robić?

Witam! Mam problem , komputer nie chce mi się włączyć , dojdzie do ładowania systemu i dalej nic , muszę go kilka razy resetować , to dopiero za którymś razem się uruchomi. Nie wiem co robić , oczyszczałem go CCleanerem i Odkurzaczem. Proszę o pomoc :slight_smile:

Jaki system ?

Próbowałeś robić naprawę systemu z płyty instalacyjnej ?

mam windows vista 32 bit , nie robiłem naprawy systemu , ponieważ nie wiem jak i boję sie żeby nie stracic danych z dysku.

Czy tak się zrobiło po użyciu tych programów ?

A może używałeś ich, żeby naprawić system ?

Boisz się stracić dane przy naprawie systemu, a nie boisz się resetować komputera kilka razy pod rząd !!

Po za tym jedyną skuteczną metodą zabezpieczającą przed utratą danych jest Archiwizacja tych danych.

Zobacz jeszcze tu: Diagnozuj i rozwiązuj problemy w Windows Vista

I tu: http://support.microsoft.com/search/def … 045res=20

Nie , CCleaner i Odkurzacz używam od dawna , z naprawianiem systemu się nie bawiłem , ponieważ nie potrafię tego zrobić :confused:

Dodane 17.12.2009 (Cz) 18:55

Odświeżam temat.

Sprawdź czy masz nic uszkodzonego.Podam przykład:gdy miał mi się zasilacz spalić to raz się włączył a raz nie.

Zrobię dzisiaj format dysku , i zainstaluję na nowo system. Zobaczymy może coś zmieni. :slight_smile:

przeskanuj system komenda chkdsk /r z konsoli

Pozdrawiam

  • skorzystaj z funkcji przywracania systemu

  • podczas uruchamiania się komputera wciśnij f8 i wybierz “uruchom komputer z ostatnimi dobrymi ustawieniami”

  • jeśli masz możliwość zainstaluj w komputerze inny zasilacz i sprawdź czy problem będzie się powtarzał, bo w tej sytuacji winny może być właśnie zasilacz

"przeskanuj system komenda chkdsk /r z konsoli

Pozdrawiam"

chkdsk/r służy do odzyskiwania danych z bad sektorów i tu się raczej nie przyda. Warto zamiast tego zastosować komendę chkdsk/p , szczegółowo sprawdza ona dysk i usuwa rożnego rodzaju błędy.

Pozdrawiam