Komputer się nie włącza - czarny ekran, wiatraki nie chodzą

Witam,

posiadam taki komputer stacjonarny:

Intel Core 2 Duo E4400

EVGA nForce 650i Ultra

Goodram 2 GB DDR2

Radeon X1950Pro

Seagate 160GB SATAII

Zasilacz 400W

Gdy uruchomiłem komputer, ten zawiesił się na pierwszym ekranie BIOS-u, gdy go zresetowałem, po włączeniu pozostawał tylko czarny ekran, wiatraki działały, lecz na obudowie jedna z diód świeciła się na żółto, druga na zielono.

Postanowiłem wyciągnąć baterię z BIOS-u. Gdy ją wsadziłem, dioda żółta nadal się świeci, lecz zgasła dioda zielona. Po uruchomieniu wiatrak procesora kręci się przez chwilę, po czym się zatrzymuje.

Dociśnij wszystkie podzespoły do płyty głównej w szczególności pamięć ram (lub wyjmij je wszystkie, przeczyść i włóż z powrotem) Oczywiście odłącz wcześniej komputer od zasilania. Być może płyta została uszkodzona, albo zasilacz.

Nic nie jest uszkodzone, jak chodzilo to pewnie samo sie nie zepsulo moze ze jakis spadek napiecia albo cos :wink: - tak mysle, jezeli sie wlacza na chwile i wentylator od procka kreci to wloz go jeszcze raz, moze zle laczy wentyltor - procek - takie sa objawy jak zle wlozyles - tzn. wlacza sie na chwile i wylacza

Do tej pory wyłożyłem kartę graficzną, dyski, napędy, pamięć RAM, odłączyłem, przeczyściłem wszystkie kable i podłączyłem raz jeszcze i nadal nie działa:(

Jutro spróbuję wyciągnąć procesor jeśli mi się uda…

Dodane 20.07.2010 (Wt) 11:14

Wymieniłem zasilacz na nowy i komputer działa.

Temat zamknięty.