Komputer się nie włącza - czarny ekran, wiatraki nie chodzą

(Pankasiek) #1

Witam,

posiadam taki komputer stacjonarny:

Intel Core 2 Duo E4400

EVGA nForce 650i Ultra

Goodram 2 GB DDR2

Radeon X1950Pro

Seagate 160GB SATAII

Zasilacz 400W

Gdy uruchomiłem komputer, ten zawiesił się na pierwszym ekranie BIOS-u, gdy go zresetowałem, po włączeniu pozostawał tylko czarny ekran, wiatraki działały, lecz na obudowie jedna z diód świeciła się na żółto, druga na zielono.

Postanowiłem wyciągnąć baterię z BIOS-u. Gdy ją wsadziłem, dioda żółta nadal się świeci, lecz zgasła dioda zielona. Po uruchomieniu wiatrak procesora kręci się przez chwilę, po czym się zatrzymuje.

(Martin88) #2

Dociśnij wszystkie podzespoły do płyty głównej w szczególności pamięć ram (lub wyjmij je wszystkie, przeczyść i włóż z powrotem) Oczywiście odłącz wcześniej komputer od zasilania. Być może płyta została uszkodzona, albo zasilacz.

(system) #3

Nic nie jest uszkodzone, jak chodzilo to pewnie samo sie nie zepsulo moze ze jakis spadek napiecia albo cos :wink: - tak mysle, jezeli sie wlacza na chwile i wentylator od procka kreci to wloz go jeszcze raz, moze zle laczy wentyltor - procek - takie sa objawy jak zle wlozyles - tzn. wlacza sie na chwile i wylacza

(Pankasiek) #4

Do tej pory wyłożyłem kartę graficzną, dyski, napędy, pamięć RAM, odłączyłem, przeczyściłem wszystkie kable i podłączyłem raz jeszcze i nadal nie działa:(

Jutro spróbuję wyciągnąć procesor jeśli mi się uda...

-- Dodane 20.07.2010 (Wt) 11:14 --

Wymieniłem zasilacz na nowy i komputer działa.

Temat zamknięty.