Komputer się nie włącza drganie wentyatorów

Witam mam problem wyłączyłem komputer po czym chciałem go włączyć ponownie jednak nie chce się włączyć zapalają się na chwilę diody led na obudowie i na 1 sekundę drgają wentylatory wygląda mi to na zwarcie? Ale jakim cudem wcześniej miałem jeszcze problem z wentylatorem zasilacza który terkotał może ma to coś wspólnego proszę o jak najszybszą odpowiedź

Odłącz na chwile zasilanie 230V i zobacz.

 

Lub zasilacz?

 

Inne?

Po wyjęciu ramu i wsadzeniu ponownie komp sie wlącza i jest czarny ekran słyszę tylko jak wentyl od chyba karty przyspiesza i zwalnia

Zasilacz

 

Płyta

 

Inne?

Wygląda na to, że zasilacz podaje napięcie a któryś z jego układów zabezpieczających odłącza je. Może jego wentylator dostał zwarcia, może padł jakiś element z powodu złego chłodzenia (terkoczący wentylator), a może w kompie jest zwarcie. Na odległość trudno jest zdiagnozować przyczynę usterki. Obejrzyj filmik i sprawdź nacięcia - przy tej próbie z małym obciążeniem możesz odłączyć wentylator zasilacza.  

http://tnij.at/13415

Udało mi się uruchomić komputer wyjąłem pamięć ram i został sama kostka 4 gb i działa gdy wsadzałem tą drugą w slot gdzie ta pierwsza działała czarny ekran wychodzi na to że reklamacja ramu ? Czy da się jakoś przeczyścić styki itp ?

Za dużo kombinacji lub coś pada? np: płyta główna.

 

Reset biosu baterią i ponowne ustawienie.

 

Zrób test pamięci memtest86.

Przepraszam rgabrysiak zawsze o tym zapominam A co do tematu to wiem co powodowało zwarcie jest to tylny wentylator po podłączeniu jego komputer się nie włącza po odłączeniu normalnie startuje i jest wszystko ok. Reset biosu już wykonałem a co do memtesta muszę wyjmować każdą pamięć ram ? bo się trochę boję że znowu coś nie styknie

Hej,

Najlepiej wyjąć, aczkolwiek można też testować obie kości łącznie. Tyle tylko, że wykrycie błędu będzie skutkować koniecznością wyjęcia jednej z kości, by sprawdzić, która powoduje błąd.

Pozdrawiam,

Dimatheus

oki to wyjmę a ile ma się to testować ? 

Hej,

 

Minimum 3 przebiegi dla każdej z kości.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siemka mam jeszcze jeden problem z tym wentylatorem co robił zwarcie podłączyłem go pod molex dalej występuje zwarcie a gdy podłączyłem go pod 3pin to z wtyczki molex wentylatora od czasu do czasu jasno się iskrzy oto zdjęcie jak wygląda wtyczka wentylatora może coś się styka ? 

 

 

 

http://wstaw.org/h/0f9646c4c88/

 

Hej,

 

Jakby spojrzeć od dołu, to pomiędzy pierwszym i drugim bolcem jest ewidentnie widoczny metal, który łączy oba bolce - jak dla mnie tego tam być nie powinno.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie mi także to wpadło w oko ale skąd to się tam wzięło ? I jak mam to wyciągnąć :stuck_out_tongue:

 

Bingo odgiąłem ten metal w stronę plastiku ponieważ nie da się tego wyciągnąć chyba jest powiązany z bolcem pierwszym ale odgiąłem go do strony plastiku i zwarcia nie ma i wszystko gra dzięki :))

Hej,

Ciężko powiedzieć - wróżek obecnie brak. Spróbuj podważyć to śrubokrętem bądź pęsetą.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już się udało napisałem w poście wyżej a pamięci przetestuję jutro gdy będę w szkole :) 

Takie zwarcia to szybka śmierć płyty.

 

Ja dzisiaj sekunda nieostrożnosci i sonada zwarła mi styki na stabilizatorze napięcia CPU i płyta padła, tak więc ostrożnie, bo będzie problem?

Odgiąłem i nie mam zamiaru tego ruszać jak bedę miał pieniądze kupię nowy wentylator mam nadzieje że zwarcia już nie będzie