Komputer się nie włącza - error 8c000002

Witam,

nie wiem czy ten temat nie poleci do kosza, bo nie znam w sumie żadnych szczegółów tylko bardzo ogólnie nakreślony problem, a dotyczy on nie mojego komputera tylko znajomych. Przy próbie włączenia pokazuje się error 8c000002, później wyskakuje ekran z opcjami ‘uruchom normalnie’, ‘w trybie awaryjnym’ itd., ale niezależnie od wybranej opcji system zaczyna się wczytywać przez kilka sekund, po czym następuje restart i wszystko od nowa. Wyłączałem w biosie express gate i wtedy ten error się nie pojawiał, ale nadal nie można było uruchomić komputera. System to Windows XP (nie wiem jaka wersja), nie znam specyfikacji sprzętowej, jutro mam tam jechać żeby wyczaić co się zepsuło. Dlatego piszę i proszę o poradę co mogę sprawdzić, co jest najbardziej prawdopodobne, każda rada i wskazówka jest bardzo mile widziana. Na razie stawiam na płytę główną, ale to prawie ślepy strzał.

Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam.

Kiedy już wyłączysz w bios express gate to spróbuj wejść do systemu w trybie awaryjnym i odinstalować z systemu oprogramowanie express gate installer (lub nazywa się to jakoś podobnie). Powinieneś to robić poprzez programy i funkcje w panelu sterowania. Po ponownym uruchomieniu systemu już w trybie normalnym pobierz ze strony Asusa najnowszą wersję Express Gate włącz ją w biosie i zainstaluj tę najnowszą wersję.

Ostatnio właśnie po wyłączeniu express gate nie mogłem włączyć komputera, ale nie pamiętam czy próbowałem w awaryjnym trybie, bo to było dosłownie rzucenie okiem na problem i spędziłem tam 2 minuty z braku czasu. Jutro spróbuję i byłoby super, jakby to wystarczyło i nie trzeba byłoby kombinować nic ze sprzętem. Dzięki za poradę, mam nadzieję że się sprawdzi :slight_smile: