Komputer sie nie włącza piski

Witam !

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale dlatego proszę o wyrozumiałość. Mam problem z komputerem PC otóż podczas włańczania go komputer nie odpowiada jedynie słychac komunikat z płyty głównej, że jakaś czesc jest uszkodzona tylko niewiem jaka co ten sygnał oznacza a jest to taki sygnał:

2(szybkie piski)-7(jeden po drugim)- (po przerwie dłuższej) 2-1 piski Pomocy z góry dziękuję :slight_smile:

Słownik języka polskiego też się nie WŁAŃCZA?

Jaki masz model płyty głównej i jaki bios?

Edit://

Poszukałem już trochę po sieci i powiem Ci ze niezłą dyskotekę Ci PC urządza, ale z tego co poznajdywałem to pierwsze 2 dźwięki to może być uszkodzenie pamięci, następne 7(!) uszkodzenie procesora - do następnego układu 2-1 nie znalazłem odpowiedzi, ale generalnie 2 szybkie dźwięki to uszkodzenie pamięci (tylko że było to już na początku wiec nie wiem czego tyczy się tak druga seria). Ogólnie podpada mi na to że albo totalnie spalił Ci się komp, albo szlag jasny trafił Twoją płytę główną i wysyła Ci błędne informacje). Tak jak mówiłem - podaj model płyty głównej i rodzaj oraz wersję biosu i poszukam jeszcze, bo póki co to informację nie do końca pewne.

PS.

Zły dział - to jest problem sprzętowy a nie oprogramowania, ale to tylko tak na marginesie :wink:

Płyta: ASROCK K7S8XE

Procesor: Chyba AMD ale dokładnie jaki to nie wiem nie mam książeczki od niego :confused:

Zmieniałem z 2 kompa kości Ram dysk i kartę graficzną ale po ostatniej zmianie karty graficznej i zamianie na stara ta co była teraz mam co chwile po 3 sygnały przerwa i znów 3 sygnały w kółko ;/ masakra

http://forum.pccentre.pl/index.php?/top … ly-bios-u/ tu masz kody dźwięków

piski - przyczyna w 90% (moich przypadków, a było ich naprawdę wieeele) zabrudzenia komponentów komputera. Polecam rozkręcić obudowę, wziąć kompresor/sprężone powietrze i dmuchnąć tak konkretnie(zasilacz - aby było ciszej :>), wziąć pędzelek powyczyszczać styki RAM i pozostałych kart, również wyjść na dyski. Napisz czy pomogło.