Komputer się nie włącza, reset przy włączeniu

Nie wiem co się dzieje. Przyszedłem wczoraj wieczorem do domu, włączyłem kompa i zaraz po włączeniu reset. Okej, zdarzało się tak już, więc nie robiłem tragedii tylko odpaliłem drugi raz. Ściągnąłem aktualizacje do antywirusa AVG i znów się zresetował. Już się troche zaniepokoiłem, ale włączyłem 3 raz kompa. Chwile działał, ale gdy chciałem zainstalować sterowniki do nowego urządzenia wielofunkcyjnego HP, znów się zrestartował, ale tym razem na dobre. Kiedy chciałem ponownie włączyć już się nie dało. Działa przez jakiś czas, w biosie, ale gdy ma już przechodzić do ekranu wyboru użytkownika, kolejny restart i tak już ciągle… Co można zrobić? Teraz moge tylko w trybie awaryjnym korzystać z komputera. Skanowałem już Skanerem on-line MKS Vir i nie wykryło mi żadnego wirusa. W awaryjnym usunąłem z dysku wszystko z tych sterowników, które instalowałem. Sprawdzałem czy to zasilacz, ale nie, bo pod innym to samo się dzieje. Sprzęt jest już wiekowy.

log z hijackthis (zrobiony w trybie awaryjnym):

http://wklej.org/id/3497/

Log ok

Podaj log z Combofix

Log z Combofix:

http://wklej.org/id/3513/

Log wyglada na czysty

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Zrobiłem wszystko, ale dalej to samo. Dalej jade na awaryjnym… A poza tym na awaryjnym nie da się włączyć przywracania systemu w awaryjnym…

Przeskanowałem kompa nie Kasperskim, tylko tym Dr. Web. i ani jednego zainfekowanego pliku.

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Potrzebny jest podany kod błędu oraz przedstawiona przyczyna.

Aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki (od płyty głównej, audio, grafikę itp).

A czy jest jakiś inny program do tego debuggowania? Bo ten jest produkcji Microsoftu i jest konieczna instalacja poprzez Instalator Windows, którego się nie da otworzyć w awaryjnym

Możesz wrzucić te pliki (DMP), tutaj.

http://up.wklej.org/download.php?id=c12 … 3e1d925b13

To jest chyba ten plik (jedyny w C:/windows/minidump

0xC2 -BAD_POOL_CALER, czyli niedozwolona próba użycia pamięci przez dany program

Błąd dotyczył (i to dzisiaj) pliku fsavp.sys, czyli sterownik Kaspersky Anti-Virus (AVP). Masz go może na dysku? Jak tak, to spróbuj go odinstalować.

A czy jak odinstaluje ten plik to coś się stanie z moim antywirusem? Wcześniej działał prawidłowo. Pytam z ciekawości, bo oczywiście wole żeby działał sprawnie komputer i zainstalować jeszcze raz jakiegoś antywira niż męczyć się na awaryjnym… :slight_smile:

Kaspersky Anti-Virus powoduje błąd, który dość często przewija się przez forum i przez Internet. Powiem, tak: jak nie odinstalujesz, to się nie dowiesz, czy to pomoże. Na podstawie dostarczonego pliku DMP tylko tyle mogę powiedzieć. Jaki plik oraz co to był za błąd, już napisałem.

Niestety, jak piszesz, był tylko jeden plik DMP, więc pewności nie mam, czy to wystarczy.

I pięknie hula :slight_smile: tylko Antywir teraz nie działa, no ale nie ma nic za darmo.

WIELKIE DZIĘKI!!

A przy okazji jaki program antywirusowy jest najmniej awaryjny i najlepszy? Instalować jeszcze Kasperskiego?

Zapewne w tej wersji Kaspersky spowoduje ponownie błąd. A więc ściągnij najnowszą wersję albo przestaw się na inny, np Avirę.