Komputer się nie włącza

Dostałem stary komputer ma już z 8lat Ładnie wszystko wyczyściłem chce włączyć komputer a tu nie chce się włączyć. Prąd moim zdaniem dochodzi do płyty bo jak wyjmę zasilanie to słychać w płycie charakterystyczny dźwięk że nie ma prądu. Nie wiem co może być nie tak więc kieruje się do was…Zasilacz to Mercury 350W wiem że nędza ale takiego staruszka powinien uciągnąć dodam że komputer działał na tym zasilaczu ze 2miesiące temu jak nie dłużnej…Proszę was o wypowiedzi co może być nie tak

Podłączony przycisk Power do płyty?

Wyciągnij i włóż wtyczkę zasilającą płyty głównej na kilka sekund - czasami pomaga.

Warto by też podstawić inny zasilacz na sprawdzenie.

Power podłączony,wyciągałem ale nic nie pomaga a z zasilaczem sprawdzę jak sobie kupie nowy zasilacz do swojego kompa to starym sprawdzę :slight_smile:

Możesz jeszcze zresetować BIOS.

Nic nie pomogło sam już nie wiem co może być nie tak :expressionless:

A wentylatory kręcą się?

PS Kiedyś chciałeś firmware do nagrywarki, wrzuciłem linka do tamtego tematu.

Nic się nie kręci tylko jak wyjmę zasilanie z zasiłki to słyszę dźwięk że w płycie nie ma prądu…

Tasma, wszystkie styki .

Wszystko odpinałem i od nowa popiołem i nic :expressionless:

A spróbuj w miejsce, gdzie podłączasz przycisk power, włożyć zwykłą zworkę. Następnie podłącz zasilanie (tylko nie pomyl pinów).

Wsadziłem i co??

Ruszył, czy nie?

Jak nie sprawdź zasilacz:

Sprawdzanie zasilacza:

Znajdź spinacz biurowy. Odłącz wszystkie kable odchodzące od zasilacza do komputera oraz przewód zasilający. We wtyczce ATX 20/24 pinowej powinien być jeden zielony kabel. Połącz go z dowolnym czarnym (rozgiętym spinaczem). Podłącz jakiś wiatrak (ewentualnie napęd CD z płytą), coś co da mu małe obciążenie.

wtyczka.jpg

Sprawdź jeszcze najpierw, czy wszystko Masz dobrze podpięte i czy kabel zasilający nie wysuwa się z zasilacza. Podłącz kabel zasilający do kontaktu. Czy zasilacz ruszył?

Ej a jak wsadzę ten spinacz to jak mam podłączyć jakiś wiatrak?? co mam zrobić dalej

Jak Masz wiatrak na molexa to podłącz, jak nie to zwykły napęd cdrom (sam kabel zasilający do napędu).

A z tą wtyczka ATX 20/24 co mam zrobić??

Masz zdjęcie, włóż rozgięty spinacz łącząc kabel zielony (jest jeden) z dowolnym czarnym. Potem podłącz zasilanie. Wentylator w zasilaczu powinien zacząć się kręcić, a napęd powinien dać się otworzyć.

Wiatrak w zasilaczu się kręci i wiatrak na grafice podłączony molexem też

Czyli chyba coś z płytą.

Dobra zaraz zobaczę jakie części mogę z niego wyciągnąć do mojego i niech sobie stoi gdzieś w kąciku :slight_smile:

Wyciągnij dyski itp.

A z tego co zostanie, możesz coś takiego spróbować, że podłączysz zasilanie do płyty i we wtyczce od zasilacz, spróbujesz spinaczem zewrzeć tym spinaczem kabelek zielony z czarnym. Ciekawe co się stanie, jeszcze nie próbowałem.