Komputer się nie włącza

Witam mam problem z komputerem nie chce się włączyć wymieniłem zasilacz na nowy więc to odpada jaka może być jeszcze tego przyczyna…

jakiego masz kompa?

ps. popraw na włącza. [-X

Podłączyłeś wszystkie wtyczki zasilające do płyty głównej ?

Na poprzednim zasilaczu komputer działał ?

Nic się nie świeci, jak tam kontrolki, czy wentylatory pracują.

Jak tam przycisk Power - działa.

Mnóstwo rzeczy może być.

Na początek porządna konserwacja kompa i sprawdź wszystko dokładnie.

Wczesniej podobno sie wlaczał i potem wylaczał jak ten komputer teraz zobaczylem to brakowalo zasilacza wiec wpjąłem płyta główna to MSI 865PE Neo2-V

http://www.fixya.com/support/p298066-ms … 90/page-29

wedlug tej (strona 29) od zasilania są gniazdka JFP2 i JFP1 widziałem ze były wpięte tam wtyczki wiec to chyba nie to :confused:

Nic sie nie swieci wentylatorki nie chodzą cicho i głucho

To nie są gniazda zasilające.

Zobacz to zdjęcie.

Gniazda zasilające, to szerokie białe gniazdo 20-pin koło podstawki procesora i białe gniazdo 4-pin koło radiatora chipsetu.

Do obu gniazd powinny być podłączone wtyczki zasilające z zasilacza.

Sory zle sie wyrazilem mialem na mysli gniazda od power i reset od przycisków bo te gniazda są okej wpiąłem w nie zasilanie :slight_smile:

Rozumiem że wpiąłeś tam nie zasilanie a przewody od obudowy :slight_smile: Gdybyś wpiął tam zasilanie płyta pewnie by się spaliła :slight_smile: Poza tym wtyczka od zasilania jest znacznie większa (i ma większe bolce) - to taka podłużna wtyka na kablu wychodzącym z zasilacza.

Jeśli masz taką możliwość - sprawdź czy poszczególne podzespoły są sprawne przekładając je do innego kompa.