Komputer sie nie włącza

Witam, mam problem z komputerem. Kiedy go włączam, zaczyna szumieć (normalnie jak przy włączaniu) ale nie “pika”. Monitor tez jest jakby w stanie czuwania i myszka nie jest podświetlona. Dopiero po kilkakrotnym resecie udaje mi się go włączyć. Co to może być?

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc

Na początek zresetuj BIOS płyty głównej -> KLIK.

no ok zresetowałem bios (przez wejście do biosa) i okazało się że mój procek jest o 0,5Ghz słabszy. Czy to możliwe że przed zakupem mi go podkręcili?

Krzysztof 7 , podaj model procesora. Są dwie możliwości: 1. Bios ustawił złą szynę FSB. 2. Włączyła się funkcja oszczędzania energii.

AMD Athlon XP 1800+, 1,49Ghz (było 2Ghz i chyba 2500+)

Podaj jeszcze wiek komputera, producenta zasilacza oraz jego moc (waty). Być może zasilacz siada od starości.

Krzysztof 7 , podaj zrzut ekranu z programu CPU-Z (zakładka CPU): http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … PUZ+1.44.2

Te dane coś mi nie pasują do siebie. 1.47 to athlon 1700, athlon 2500 miał 1.8GHz, Athlon 1800 oraz 2500 miały różne mnożniki, więc ciężko stwierdzić jaki to jest procesor.

94838547nz7.th.jpgthpix.gif

Nadal podtrzymuje swoją prośbę.

Napisze jutro z dwóch powodów:

  1. Nie wiem jeszcze gdzie to sprawdzić :wink:

  2. Dziś nie mam czasu kompletnie

To jest Athlon 2400 (nie było przecież tych procesorów na szynie 100MHz). A zatem w Biosie zmień FSB ze 100 na 133MHz.

Zasilacz sprawdzisz rozkręcając obudowę, na naklejce zasilacza.

Wiek komputera : dokładnie 4 lata

zasilacz:

zasilaczwe4.th.jpgthpix.gif

Może być za słaby?

EDIT:

Czy może to być wina systemu?

Przeczyść komputer oraz spróbuj uruchomić komputer na innym zasilaczu i sprawdź, czy problem występuje.

Ja obstawiam że jest to w 90% zasilacz. Każdy sprzęt się starzeje. Podczas startu jest pobierany dość duży prąd a jeżeli jest go za mało to objaw jest właśnie taki jak napisałeś.

Więc trzeba będzie sprawić sobie nowy zasilacz:)

Nie znam sie na tym, więc czy mógłby ktoś doradzić jaki kupić? Czy każdy zasilacz jaki kupie będzie się nadawał do mojego kompa?

Wystarczy najzwyklejszy firmowy zasilacz:

Modecom MC 350 (MC nie Feel) lub Fortron 350

Taki będzie dobry?

http://www.allegro.pl/item463565154_nowy_zasilacz_fortron_atx_350pnf_max20dba_2x12v.html

Tak.

Witam wymieniłem zasilacz, ale niestety problem nie zniknął. Często zdarza się że po włączeniu komputera guzikiem, muszę go resetować i dopiero załapie. Wie ktoś w czym może tkwić problem?

Pozdrawiam

Wykonaj aktualizację Biosu. Niestety płyta główna mogła już ulec uszkodzeniu (zwłaszcza kondensatory).