Komputer sie nie włącza

Witam,

Wczoraj padl mi komputer i juz nie chce sie włączyć, nie pali sie żadna lampka, nie wlączają sie żadne wentylatory.

A zasilacz jest sprawny na 100% bo sprawdzałem na innym ktory dziala, wszystkie kable i styki sa dobrze podląnczone.

Kiedy komputer jest podlączony do prądu tak jak mialby normalnie dzialać słychać cichy pisk, gdy wyłączam z pradu on ucicha. nie mogę dokladnie namierzyć jego źródla. ma ktos jakis pomysł co moglo sie stać, albo co jest tego przyczyną

proszę o pomoc

Sprawdź kondensatory na płycie głównej. Przyjrzyj się im, zobacz czy nie są wypukłe, nie mają wycieków, nie popękały, czy na płycie głównej nie ma okopceń itp.

Nie chciałbym być upierdliwy, ale błagam cię blondynku - popraw błędy w swoim poście.

nie “włancza” ani nie “włoncza” lecz włącza

nie “podlonczone”, ale podłączone

i korzystaj z polskich znaków

A co do tematu zawsze możesz też spróbować zresetować BIOS, choć jeśli płyta główna jest uszkodzona, to to nic nie da.

Płyte główną mam jeszcze na gwarancji, ponieważ poprzednia mi sie spaliła, procesora już nie.

Czy istnieje możliwość aby komputer odpalił bez działającego procesora?

Bo możliwe jest jeszcze, że poszła karta graficzna, więc jak oddam komputer do serwisu żeby jaj nie było.

Płyta z wyglądu nie wygląda na naruszoną.

blondas123 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu, nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó) oraz popełniając błędy gramatyczne. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

kamil_w , proszę nie bawić się w moderatora.

Żyje tu ktoś?

Wyjmij ram,grafe i inne karty rozszerzeń,napędy i dyski,zostaw tylko zasiłkę,płytę,proca i chłodzenie.Spróbuj odpalić kompa(i sprawdź czy jakiś pisk z siebie wydaje,jeśli tak to jaki.?).

Wyjełem procka i wygląda wporządku.

No to chyba pozostaje płyta głowna.

Wyjełem wszystko co pisze wyżej wsadziłem to co miało być i nadal nic się nie dzieje.

Morze z przyciskami POWER i RESET?? Pisk może być przez jakieś przebicie SPRAWDŹ albo oddaj do serwisu komputer. Jeśli nie znasz się wystarczająco na sprzęcie to lepiej oddaj. :slight_smile:

Przyciski tez w pozadku ; d