Komputer sie nie włącza

witam. mam takie pytanie. wczoraj chciałem włączyć kompa. wiatraki chodzą ,wszystko ładnie pięknie monitor włączony. a tu nic sie nie pokazuje . wydaje mi sie ze sie spaliła karta graficza czy cos innego. prosze o szybka odpowiedz.

Proponuje sprawdzić technikę na nos - powąchaj… jeśli poczujesz swąd… sprawdzamy dalej.

Spróbuj podłączyć kompa do innego monitora. jeśli zadziała coś z monitorem… jeśli nie to spróbuj zamontować inną karte graficzną i sprawdź czy działa

kubanczyk_judo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sprawdź kabel, moze się zepsuł?

wąchałem karte i nic nie smierdzi. udało mi sie zobaczyc obraz po podłaczeniu innego kabla z ta niebieska koncowka(nie pamietam jak ona sie nazywa) ale były pionowe paski i jak sie załadował system to wywaliło bluescreena na windowsie 7. potem zainstalowałem windowsa media center to tak samo były paski ale juz bluescreen sie nie pokazywał. moze to wam cos pomoze. w diagnozie tego co sie stało. jutro powinienem miec karte od kolegi. zobaczymy czy śmiga

Pozdrawiam

Dodane 22.11.2009 (N) 12:24

Sprawdzałem z inną grafą ale też się nie wlacza bo wyskakuje komunikat: YOU HAVE NOT CONNECTED THE POWER CABLE TO YOUR VIDEO CARD. PLEASE REFER TO THE G’ ETTING STARTED GUIDE’ FOR PROPER HARDWARE INSTALLATION. Karta graficzna na której sprawdzałem to Radeon hd3850.

Jeżeli się nie mylę musisz (tak jak Ci pisze) dopiąć zasilanie do karty graficznej.

Prawy górny róg na tej fotce http://www.ixbt.com/video2/images/over2k4/r9700.jpg (otwórz przez IE)

Podepnij i spróbuj wtedy.