Komputer się nie włącza

Witam !

Wszystko zaczęło się miesiąc temu (noo trochę ponad). Pewnego dnia po prostu zwiesił się tak, że nic się nie dało zrobić, więc wcisnąłem reset i już się nie włączył wydając coraz to dziwniejsze dźwięki. Po 2 dniach mu przeszło. W piątek tydzień temu stało się to samo. Kombinowałem przy nim i przy okazji dowiedziałem się co oznaczają te piski. Pierwszy pisk był długi, długa przerwa i znowu ten długi pisk - tu chodziło o to, że nie ma pamięci RAM, więc je wyjąłem i zacząłem wpinać każdą kość do każdego wejścia po kolei i nic to nie dało… Po pewnym czasie zaczął piskać, że nie ma grafiki. No to ją wypiąłem i wpiąłem - ciągle to samo. Zaniosłem do serwisu i powiedzieli mi po 2 dniach, że poszła płyta główna. W domu już, otwarłem go i pomyślałem, żeby zrobić Clear Cmos’a. Zadziałało ! Komputer działał 2 dni i dzisiaj chcąc go włączyć, zdziwiłem się, ponieważ w ogóle się nie włącza. Po wyłączeniu zasilania i włączenia go za 1-2 min. komputer dostaje tylko tyle prądu aby obrócić 3x wentylator na procesorze. I to jest właśnie problem…

Procesor: AMD Phenom x3 2,1GHz

Grafika: GF9600GT

RAM: 2GB OCZ 800MHz

Zasilacz: Chieftec 500W

MOBO: Gigabyte GA-MA770-DS3 (v 2.0)

Czekam na odpowiedzi !

PS: Wypisałem to wszystko, bo może mieć znaczenie.

Hmm… To prawdopodobnie właśnie płyta główna. Na pewno nie zasilacz, bo dobra marka i dość mocny. Chyba możesz już zamawiać płytę…

PS. Z kompa nie śmierdziało spalenizną? :smiley:

Zobacz też czy na płycie kondensatory są napuchnięte od góry patrząc na nie. Prawdopodobnie to właśnie płyta poszła się spać

Typowy obiaw padniętej płyty najmniej roboty będziesz miał jak poszukasz na allegro tej samej płyty (sprawnej) ją wymienisz bo w każdym innym przypadku czeka Ciebie reinstalacja systemu. Chyba, że masz płytę na gwarancji .

A nie robiłeś overclockingu? Pamiętaj, że teraz są upały i lepiej kompa nie trzymać “we wnęce” i jeszcze lepiej puścić na niego wiatrak jakiś podczas grania tak aby miał czym oddychać. Mój wczoraj osiągnął 90 stopni i bios wyłączył go w celach bezpieczeństwa, bo trzymałem go we wnęce w takim regale i jak się dotknęło to parzyło;d

@sunbeam96

Nie śmierdziało.

@ suchmen

Nie są właśnie napuchnięte, to było pierwsze co zrobiłem, sprawdziłem czy właśnie coś się z nimi nie stało. Co do overclockingu to dopiero za to się zabiorę jak już nie będę miał gwarancji ^^ Bo mi żal trochę proca. Wiatraków mam dość, więc za wysoka temp. odpada bo również sprawdzałem. :slight_smile:

@ jackhew

Mam na gwarancji właśnie, miałem oddawać ale gdy strzeliłem clear Cmos’a to myślałem że po prostu BIOS coś odwalił.

Ogólnie włączyłem go jakieś 5 min. temu po ponownym clear Cmos’ie ale już się w ogóle nie chciał włączyć, piszczał że nie ma grafiki… ehhh… No to na gwarancję. Najgorsze jest to, że sklep w którym kupowałem zbankrutował.

Dzięki za odpowiedzi. :slight_smile: POZDRAWIAM !