Komputer się nie włącza

Witam!

Wczoraj grając w grę komputer mi się zaciął. Nie reagował na ctrl+alt+delete ani nic innego. Zresetowałem (Win VISTA). Teraz gdy włączam komputer to nic nie widać na ekranie, tak jakby się włączał normalnie, mrygają lampki do jakiegoś czasu (laptop), że niby pracuje, włącza się wifi, zmienia się dźwięk z wyłączonego na włączony a ekran jest dalej ciemny. Nawet nie widzę biosa na początku ani nic innego. Powiem jeszcze, że jak postał tak trochę i nic nie robiłem po włączeniu, to sam się zresetował i włączył jeszcze raz, ale nadal z czarnym ekranem. Kiedy włączam komputer, to ekran troszkę zmienia odcień czarnego, nie jest taki, jak gdy jest wyłączony. Od pewnego czasu miałem problem z monitorem, pojawiają się niebieskie pasy, ale wystarczy go trochę przesunąć i jest ok. Kiedy zaciął się komputer to monitor działał dobrze, nie było pasów, zaciął się też dźwięk i ciągle powtarzał.

Co jest nie tak? Co robić?

Z góry dzięki.

Jak masz możliwość to spróbuj podłączyć laptopa pod zewnętrzny monitor i zobacz czy będzie obraz.

Nie miałeś nigdy problemów ze zbyt wysoką temperaturą w czasie grania?

Zawsze były bardzo wysokie temp. w tym laptopie, cokolwiek by się robiło.

Z monitorem dziś jeszcze spróbuję i napiszę tu jaki efekt to dało.

Dodane 28.12.2010 (Wt) 20:37

Kiedy monitor z zewnątrz jest odłączony od laptopa, to wyskakuje no signal. Kiedy podłączam, to jest ciągle czarny obraz. Jednak brat mi mówi, że prawdopodobnie trzeba też ustawić w komputerze, że ma wyświetlać na monitorze zewnętrznym. Nie wiem czy to zgodne z prawdą, ale dobra - co w tej sytuacji robić?

Obraz powinien wyświetlić się na ekranie monitora zewnętrznego… Możliwe że coś się usmażyło. Kiedyś w stacjonarce karta graficzna mi się spaliła i były podobne objawy. W Twojej sytuacji bym chyba polecił jakiś serwis, bo sam raczej nie sprawdzisz podzespołów. Zazwyczaj robi się coś w stylu odłączenia wszystkiego co się da, a bez czego komp powinien odpalić i próbować… Niestety w laptopie jest to trochę utrudnione. Proponuję odłączyć dysk i spróbować bez niego odpalić, ewentualnie jak masz ram w 2 kościach to na pojedynczych kościach. Najgorzej jak padła grafa…

U brata też tak jest że po podłączeniu monitora zewnętrznego nie wyświetla się obraz, dopiero musi ustawić to na kompie, inaczej nie da rady…

Czyli jednak serwis?

Kolego serwis… Spalona karta graficzna… Mówisz że zmienia Ci się obraz z uśpienia w stan gotowości. TO na 99% jest karta graficzna. Jeśli masz gwarancje to ok. Jeśli nie to zaśpiewają sobie kilka stów. :roll: