Komputer się nie włącza

Zakupiłem składanie komputera, jak wróciłem od razu go podłączyłem. Komputer od razu źle działał, 5 fps w bf4 na ustawieniach ultra. Pojechałem z nim do gośgościa który mi go składał nie zdążyłem wyjść z budunku, a facet dzwoni że działa. Okazało się że u niego działa pięknie. Wróciłem do domu ale dalej w domu źle chodził pa jakimś miesiącu przestał się włączać, znowu go zawiozłem a u niego się włączył. U mnie po wizycie zaczą się znowu włączać ale dalej 5 fps. A po kolejnym miesiącu znowu nie działa. Co mama zrobić? Wychodzi na to że coś nie tak z prądem albo kablem lub monitorem.

http://pl.tinypic.com/r/2ls6zi8/8

Z góry dziękuje :smiley:

Monitor nie ma wpływu na działanie samego komputera. Wadliwa instalacja elektryczna/gniazdko może powodować niestabilne działanie sprzętu. 

 

Na którym zasilaczu komputer pracuje? Widzę tam dwa, w ty jeden do wyrzucenia z racji jego koszmarnej jakości. 

Co to znaczy “nie włącza się” - opisz co się dzieje po naciśnięciu włącznika…

  • wentylatory startują?

  • słychać, wiatrak na procesorze startuje?

  • słychać jakieś “bipanie” ?

Zaczynają się świecić led-y, słychać wiatraki ale nie ma reakcji monitora. Podłączałem też do telewizora przez hdmi lecz znowu nie ma reakcji

Miałem teke me ale wymieniłem na thermaltake

To tylko kwestia obrazu? Czy masz wrażenie, że komputer się włącza? Masz inny komputer w sieci/telefon po wifi, żeby spróbować puścić na niego ‘ping’? Czy jak przełączałeś pod telewizor, to wypiąłeś całkowicie kabel zasilający z komputera (fizycznie?).

Jak idziesz do tego serwisu co robią, że komputer się włącza? Czy ląduje na zapleczu a Ty nie wiesz co tam się dzieje? Czy miałeś możliwość przy serwisie go uruchomić?

Komputer raczej się nie włącza ponieważ w sieci oraz w programie  Advanced IP Scanner nie jest wykrywany. Co do telewizora to mam go w innym pokoju więc kabel został wypięty z kontaktu żeby go przenieść.

A w serwisie to  nie widzę ja go włączają ale po jakiś 10 min wołają i mówią że przecież normalnie działa

I potem przy Tobie oddają komputer? Czy wychodzisz na kilka minut i dopiero wtedy dostajesz komputer?

  • idź do serwisu,

  • poproś aby przy Tobie podłączyli.

Dla testu odłącz też fizycznie kablem od prądu, naciśnij włącznik na obudowie, potem znowu podłącz kabel i zobacz, czy komputer się włącza. Zostaw też odłączony od prądu (fizycznie kabel wypięty) na dłużej (godzinkę/dwie - żeby kondensatory straciły ładunek).