Komputer się nie włącza

Witam :!:

Mam olbrzymi problem z komputerem. Wszystko zaczęło się wczoraj, gdy w czasie zwykłego użytkowania komputer zresetował się. Od tamtej pory nie chce się włączyć… Znaczy po naciśnięciu przycisku pracuje normalnie. Patrzyłem do środka, to raczj też wsyztsko w porządku, jednak na ekranie nic się nie wyświetla. NIe wiem, czy to nie czasem wina monitora. Stawiam jednak na sprzęt, gdyż nie pokoi mnie ten wczorajszy, niespodziewany reset.

Sprawdz w Podglądzie Zdarzen (Panele Sterowania-Wydajność i konserwacja-Narzędzia administracyjne) co spowodowało wczorajszy restart.

Napisz to…

Nie moge tego sprawdzić, bo nie włącza mi się komp do windy… Niby wszystko jest ok, (np. wiatraczek na procku się kręci, itp.) a na ekranie nic się nie wyświetla…

Fakt, pomyliłęm się :roll:

Masz mozliwośc podłączenia pod inny monitor, sciągnij obudowe podociskaj wszytsko, i sprawdz monitor.

Do środka zaglądałem wszystko jest normalnie… Nawet podczas uruchamiania. :?

A komputer pracuje normalnie czy kreci ci sie tylko wiatraczek od zasilacza.Bo jak pracuje normalnie to sprawdz wszystkie kable,zobacz czy karta graficzna sie nie spalila i oczywiscie zobacz monitor,a jezeli kreci ci sie sam wiatraczek od zasilacza to poszedl zasilacz bo sam tak mialem

wyjmij karte sieciową, byc może sie spaliła, wtedy komp chodzi ale monitor sie nie włancza

a nie przypadkiem karta graficzna moze podmien i sprawdź :wink:

Ja obstaje przy pamieciach RAM i to raczej one sa za to winne na 90 % niestety pozostaje albo sprawdzić je albo spruboj zrobic reset biosa

Widocznie masz cos albo źle ustawione ,albo podkrecone

Komputer racej pracuje normalnie… Tzn. kręci się wiatraczek i od zasilacza i od procesora… A jakby spaliła się karta graficzna, to czy byłoby widoczne :?: No i wtedy jakby to wyglądało…

To ja powiem tak:

2 tygodnie temu miałem to samo. Komputer włącza się, a monitor jest cały czas w stanie czuwania i tylko od czasu do czasu się załącza.

Niestety…płyta główna została nadpalona (tak stwierdzono w serwisie).

Koszt naprawy= 200zł :-x

niee to nie musi byc to!! ja tez miałem podobny problem, i wystrarczyła re-instalak systemu!! choć nie pamietam czy miałem reseta!

hmm mi dzisiaj stalo sie identycznie tez samoczynny restart i na poczatku ladowanie a potem czarny ekran w poim przypadku wystarczylo odpiac wszelkie urzadzenia usb wlaczyc komputer odinstalowac sterowniki tych urzadzen i ponownie je zainstalowac i dziala :smiley:

Był u mnie znajomy, co zna się na kompach i też stwierdził, że to płyta. Jutro jade do serwisu, powiedźcie jeszcze na wszelki wypadek. Jaką najlepiej kupić nową (jeśli ze starą nie da się już nic zrobić) pod porcka Intel Pentium 4 3.0 Ghz…

Komputer pracuje normalnie wiec moze to karta graficzna??

ja też kiedyś maięłm podobny przypadek wszystko chodziło jak trzeba tylko monitor się nie włanczał. Zdejmowałem obudowe z kompa i czysciłem wszstko i mialem tak kilaka razy to poźnie wystarczyło tylko przeczyścić tylko wiatraczek na procku i wszysko działało. A za kilaka dni zasilacz mi sie zjarał i to chyba był wina zasialnia żemonitor isę nie włanczał . :mrgreen: :mrgreen: