Komputer się nie włącza

Witam mam okazje kupić komputer o dobrych parametrach.
Jest jeden problem bo Pan napisał mi że dał do fachowca komputer aby mu wyczyścił i po wyczyszczeniu komputer już się nie włącza nie ma żadnej rekacji.
Co to może być za przyczyna ?

Po pierwsze to laptop czy stacjonarka ? Nie stratuje jedynie Windows czy jest totalny trup, zero reakcji po wciśnięciu zasilnia ? W pierwszy wypadku pewnie wystarczy windowsa odratować w drugim padło coś ze sprzętu. Zależnie od tego jaki trup w kolejności, 1. zasilacz, 2.płyta główna, 3.procesor/pamięć ram/karta graficzna. Za mało informacji by cokolwiek więcej napisać.

Jest to stacjonarka wcale nie reaguje na nic właśnie myślałem że bardziej płyta procesor

Zacznijmy od dobrych parametrów i ceny, bo diagnoza sprzętu, którego nie masz, to lekka fikcja.
Jeżeli cena z ew naprawą jest nieatrakcyjna, to szkoda zabawy.

Komputery na ogół nie przestają działać po wyczyszczeniu, chyba że czyszczono je młotkiem i toporkiem, wtedy jak najbardziej mogą się już nie włączyć.

W przypadku takiego zakupu radzę bardzo uważać, zwłaszcza gdy nie ma możliwości zwrotu czy żadnej gwarancji rozruchowej.

Odłącz wszystko od płyty głównej, następnie uruchom sam zasilacz, musisz na wtyczce tej 20 pinowej połączyć styki 14 i 13 (to jest chyba zielony -14 i czarny -13) - spowoduje to uruchomienie zasilacza. Będziesz wiedział, że zasilacz jest sprawny. Jak zasilacz się uruchomi podłącz go do płyty głównej oraz zainstaluj tylko pamięć RAM. Sprawdź osadzenie procesora oraz czy pasta nie robi zwarcia. Po tym zobacz czy uruchomi Ci się komputer.