Komputer Sie nie Włancza komunikat pxe-mof exiting bootmanag

cze.

Mam o to taki problem.

Że gdy włączam komputer wyskakuje mi pxe-mof exiting bootmanage i jak w biosie przestawiłem tam coś w opcji lan to tera wyskakuje operating system not found

A dysku nie wykrywa w biosie i nwm jak podpiac zeby go wykryło i dzialo a da sie podpiac do 2 kompa dysk?

Żeby były 2? i tego co mi nie wykrywa sformatowac jak tak to jak ( instrukcja zielony)

Mam Dysk 2 drugim kompie 250gb ata a w starym kompie 40 gb?

POMOOC:

Ustaw w BIOS-ie “Load default (safe) setting”. Jeżeli w dalszym ciągu dysku nie wykryje, to możesz otworzyć okno. Do komputera można podłączyć nawet cztery urządzenia (dyski) ATA. Chłopie! Zainwestuj w słownik języka polskiego. Tych wypocin nie da się czytać.

spoko ;p

tutaj masz screena brałem tak i nic ;/

http://img801.imageshack.us/img801/7458/dsc01101r.jpg

a jak podpiąć te dyski bo nie wiem ; p i jakie okno

Jak to jedyny dysk w komputerze to ustaw go zworkami (takie cuś: http://attachments.techguy.org/attachme … umpers.jpg) na MASTER. Jak masz dwa dyski, ten z systemem ustaw na MASTER a ten drugi na SLAVE. Opisy ustawiania zworek powinny być na obudowie dysku. Pamiętaj też o odpowiednim podłączeniu dysków. Dysk Master podpinasz do ostatniej złączki na taśmie a Slave do tej w środku (albo odwrotnie, nie pamiętam).

Dodane 04.11.2012 (N) 17:26

BTW, skoro pisze, że nie znalazł systemu, to dysk musi być wykrywany. W BIOSie sprawdzałeś?

no własnie nie wykrywa go ;/ nie wiem wogule czemu wczoraj właczyłem dzis włanczam a tu takie cos ; nie wiecie co mozna zrobic

i tak mam ustawioną zworke jak na zdięcju

Próbowałeś zmieniać kabel/podpinać do innego gniazda na płycie/podpinać do innej złączki na taśmie?

Ustawiłeś w BIOS-ie start komputera z karty sieciowej lub sieci. Nawet nie potrafisz określić co przestawiłeś. Jeżeli przestawiłeś tam “coś”, to przestaw to “coś” z powrotem.

tak jest tam taka opcja pxe bootmanager ona się znajduje u mnie tam gdzje sie ustawia kolejność z czego ma startowac system jest ona u mnie ostatnija

i jak to usunac lub prestawic zeby jej nie było łoo (ja w biosie nic nie przestawiałem ;))

BIOS nie wykrywa dysku i przeszukuje kolejne urządzenia, z których próbuje uruchomić komputer. Sam zaprzeczasz swoim słowom. W pierwszym poście napisałeś, że przestawiłeś coś w opcji lan a teraz piszesz, że nic nie przestawiałeś. Samo się przestawiło?

no bo żle zrozumiałeś gdy mi sie tak zrobiło to na google znalazłem ze trzeba przestawić opcije lan przestawiłem i sam napis był operationg system not found

; //

i właśnie samo bo nic nie ruszałem w biosie

Sprawdź dysk na innym komputerze.

i właśnie też sie zacina na 1 ekranie

Wyrzuć dysk i kup nowy.