Komputer się nie wyłącza

Witam! Zapewne mój problem jest problemem powszechnie znanym… Ale mój przypadek jest szczególny :wink: Chociaż nie mam powodu do śmiechu… Otóż komputer wyłącza się tylko jeśli działa <10min, powyżej natomiast zawiesza się w momencie naciśnięcia przycisku “Wyłącz komputer” w pasku Start. BIOS zaktualizowałem, rejestr zmodyfikowałem. Największy problem pojawia się podczas próby włączenia “WĘZŁA INTERFEJSU NT Apm/Legacy”, ponieważ po zainstalowaniu sterownika wyświetla się informacja (we właściwościach owego węzła), że system nie może zainicjować sterownika urządzenia, dla tego sprzętu… Szukałem w BIOS’ ie zaawansowanych opcji zarządzania energią, ale nic podobnego nie znalazłem… System był kilka miesięcy temu reinstalowany, ale nie było początkowo takich problemów. Kompletnie nie wiem co się dzieje. Acha, opcji zaawansowanego zarządzania energią nie ma równierz w zakładce ATM w panelu sterowania (-> bo wcale nie mam tej zakładki!)… Pełna konfiguracja PC:

MoBo: GIGABYTE GA-EP43-DS3L

CPU: Intel C2D E8400 (nie kręcony)

RAM: Patriot Viper 2x2 1066mhz

GPU: GIGABYTE GF9800GT

zasilacz: rasurbo 650W

temperatury w normie, napięcia równierz (sprawdzałem miernikiem)… Bardzo proszę o pomoc za którą będę dozgonnie wdzięczny… Problem jest strasznie irytujący, więc proszę o podpowiedź :wink:

POZDRAWIAM Łukasz!

:twisted: twój komputer masz wyświetlanie cd jak się nie urchamia to biośe drugi przedzał 2 wyraz od począdy masz happlo

cośtam to tam masz ustawić biosa jak masz 1998 do 200 biosa lub 2005 doto samo

ustawiasz janie to pisz do mie to ci pomoge i twuj komp właczy sieł masz islakie do xp lub viste i milenum

2000 98 95 to napisz mi ok (:

a mógłbyś podać GG? Bedzie szybciej :wink: