Komputer sie nie wyłacza?

Witam

Mam problem ze swoim komputerem. A dokładniej nie wyłącza się samoczynnie przy zamykaniu windowsa. Używam antywirusa i firewalla i generalnie system chodzi bezproblemowo. Gdy zamykam system normalnie zapisywane sa ustawienia, ale gdy dochodzi do okna ‘zamykanie systemu’ - dysk pracuje ok 5-10 sek i dioda gasnie. Wtedy komuter zawsze sie wylaczal ale teraz nic sie nie dzieje. moge ruszac kursorem wiec to nie jest typowy zwis. czy moze ktos spotkal sie z podonym problemem?

dzieki z gory za odp

Mam podobny problem (wyłączam kompa, monitor gaśnie ale wiatrak mi chodzi), który spowodowany jest prawdopodobnie starą płytą główną (5 letni komp z XP). Na Win98 i WinME nie miałem takiego problemu.

I ja mam problem tego rodzaju (mam dwa systemy; Mandriva i XP SP1). Daje zamknij system, klikam na ikonę zamknięcia, pokazuje się pulpit i nic się nie dzieje. Można tak 20 min. czekać i nic. Czasem pomaga jak zamiast zamknij dam wyloguj.

widze ze to poblem dosc powszechny, moze komus udalo sie naprawic bez formatu dysku?

U mnie jak odłacze modem (na usb) to komputer sie wyłącza. :lol:

Rozwiazanie jest na to. Prosze zajrzec tutaj

Do czasu rozwiazania tego problemu proponuje zamykac w ten sposob

Start>Uruchom i wpisac shutdown.exe -s -t 0

W rejestrze mozna tez zmienic wpis poprzez:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"PowerdownAfterShutdown" = 1 (typ DWORD)

I jeszcze jedna sprawa nalezy zwrocic uwage na sterowniki urzadzen i aplikacje, ktore moga opozniac zamykanie lub zawiesic a takze wykonywac od czasu do czasu optymalizacje systemu czy rejestru np. defragmentacja, scalanie pliku wymiany, itd

Zmienilem wpis w rejestrze, zdefragmentowałem dysk ale nic to nie daje :cry:

A przeczytales to http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;810903&Product=win2000 ?

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 13:08

Podaje wskazowki jesli powyzsze porady nie pomogly.

Jeśli komputer się nie wylacza normalnie, oznacza to, ze jakis program lub usluga zatrzymuje proces zamykania komputera.

Wykonaj nastepujace kroki:

Start> Uruchom > regedit i przejdz do galezi

HKEY_USER\Control panel\Desktop

po prawej stronie odnajdz WaitToKilAppTimeout. Kliknij dwukrotnie i zmniejsz wartość z 20000 na 5000 milisekund. Znajdz w tej samej pozycji klucz AutoEndTask i zmien na 1

Kolejny krok:

Kliknij na Start > Uruchom > msconfig

Mozna wyizolowac zle dzialajaca aplikacje lub usługę. W zakładce Uruchamianie odznacz wszystkie okienka. Zrestartuj komputer i sprawdz, czy można go teraz normalnie zamknąć. Jeśli jest ok to wlaczaj kolejno w zakładce, po jednej za każdym razem, do momentu az znajdziesz problem który ci blokuje system. Jeśli okaze sie ze to sterownik to nalezy go zaktualizowac, a jesli program wylaczyc i zastosowac jego zamiennik.

Mozna zastosowac tylko drugi krok, w razie czego wykonac pierwszy