Komputer sie przegrzewa i wyłącza

Witam od dawna mam komputer przegrzewa sie i wyłącza tak samo jak na internecie ja już nie moge bo czasami pomaga mokra ścierka na karcie graficznej czasami odkurzanie karty graficznej ja już nie moge bo to od dzisiaj nie działa

Parametry kompa:Adm Athlon 2 x2 II 250 processor GeForce 210

macie tutaj screena jak patrze internet i jaka temperatura http://i.imgur.com/27nvkpI.png

EDIT: Sciągnąłem Obudowe i dalej sie wyłącza

Witaj. Dość częstymi przyczynami przegrzewania sie komputera jest zła wentylacja. Aby komputer się sam musiał wyłączyć, to temperatura procesora musi wskoczyć do granicznej wartości. Dla twojego AMD to jest chyba 90 stopni. Spróbuj wentylatory w komputerze ustawić tak aby tylnie wypychały ciepłe powietrze a reszta aby wciągały zimne powietrze. A podczas innych czynności temperatura procesora tez ci skacze do tej granicznej wartoiści? Bo jeśli tak to możesz również wymienić paste termoprzewodzącą pomiędzy procesorem a radiatorem

a może coś z wentylatorkiem bo w nim jest dużo kurzu a ja nie wiem jak go otworzyć

EDIT:Nawet jak gram to sie przegrzewa jak gram w takie stare gry to wyłączaja sie tak po 30 minutach

Możesz odkurzaczem z małą końcówką spróbować odkurzyć radiator na procesorze. Ale raczej sprawdz te normalne wentylatory przykręcone do obudowy

To nie procesor się przegrzewa, tylko GPU (karta graficzna).

w tym chyba będzie problem bo mam odkurzacz ale nie mam małej końcówki

Odkurzaczem tego nie rób (choć z drugiej strony … skoro już obkładałeś kartę mokrą szmatką - to pewnie nic jej już nie ruszy). Wymontuj kartę, i przedmuchaj ja ewentualnie wspomagając się pędzelkiem.

Obawiam się jednak, że to i tak niewiele pomoże, ponieważ jest już po prostu za późno na takie działanie, i trzeba będzie zastanowić się nad wymianą karty.

Ale raczej kupie nowego kompa pod grafą mam radiator i odkurzyłem go i ma 42 stopnie a w grze 50 codziennie chyba będe go musiał odkurzać

Komputerów się nie odkurza. Chyba że nie obchodzi cię kwestia: “co też może jeszcze wysiąść w moim kompie …”.

 

Odkurzacz jest tak samo dobry jak kompresor - wystarczy umiar :slight_smile:

Mnie tam uczyli, że ładunki elektrostatyczne szybciej i chętniej zbierają się szczególnie na plastikowych elementach końcówek odkurzacza, podczas gdy sprężone powietrze takowych ładunków ze sobą nie przenosi :slight_smile: (chyba nawet drzewiej dość rozległa dyskusja na podobny temat na forum była …)