Komputer sie przegrzewa

Witam, panowie ratujcie bo już mi sił zabrakło do walki, otóż problem jest taki że gdy komputer jest w stresie to grzeje się do bardzo dużych temperatur i wyłącza. Nie wiele myśląc pojechałem z nim do kolegi żeby podmieniać podzespoły i drogą eliminacji dojść do tego co jest w nim złe… i otóż wyszło na to że mój zasilacz był za slaby przynajmniej tak mi sie wydawało ponieważ miałem Amacrox Warior 400 W, a kolega miał jakiegoś Corsaira 450 W i po podłączeniu zasilacza kolegi temperatura procka stała na 70 stopniach i było super. Wiec zamówiłem zasilacz, ale jako że chce sobie w przyszłości wymienić pare części to kupiłem zasilacz OCZ 500W StealthXStream, i co… po podlączeniu zasilacza komputer się grzeje… proszę was powiedzcie o co w tym chodzi bo juz mnie…

Podzespoły:

Zasilacz OCZ 500W StealthXStream wcześniej Amacrox Warior 400W

Karta Geforce 9800 GT 512 DDR3

2GB ramu Patriot 800 mhz

Płyta Gigabyte Ga - M52L - S3

Na początek zmień pastę. na procku i wyczyść kompa w środku obudowy

Zobacz ręką czy temperatura radiatora od proca jest tak gorący jak wskazuje czujnik. O usunięciu kurzu nie wspominam bo to oczywiste :stuck_out_tongue:

Nic nie piszesz o wentylatorach na procesorze i grafice. Działają sprawnie? Radiatory i łopatki wentylatorów nie są zanieczyszczone? Zacząć należy od tego. Jeśli nie pomoże, to wtedy można pomyśleć o paście termoprzewodzącej, choć nie sądzę, aby to była wina pasty, pod warunkiem, że pasta jest fabryczna i dotychczas dobrze działała. Dobra pasta z dnia na dzień nie straci swych właściwości. Układ chłodzenia prędzej może zaszwankować.

a wiec tak… w srodku panuje idealny porzadek pasta byla zakladana na nowa Arctic Silver 5, aha jeszcze zapomnialem gdy komputer w domu sie przegrzewa po 30 min, to gdy pojechalem do serwisu tam podlaczyli kompa i kazali mi grac, to wyszedlem na idiote bo po 2 h grania nic sie nie stalo…

Hehehe. Że tak spytam gdzie trzymasz komputer ? Masz czym sprawdzić napięcie w gniazdku ? Co masz podpięte pod “puszkę” z instalacji ?

ogolnie obojetnie gdzie go trzymam czy na srodku pokoju, czy na miejscu w biorku, a co do puszki jest tylko samo to gniazdko podpięte, stare budownictwo a masz jakas teorie czemu sie tak dzeje?

Dodane 14.09.2011 (Śr) 20:56

ogolnie obojetnie gdzie go trzymam czy na srodku pokoju, czy na miejscu w biorku, a co do puszki jest tylko samo to gniazdko podpięte, stare budownictwo a masz jakas teorie czemu sie tak dzeje?

Oczywiście, że to ma znaczenie bo pod biurkiem jest słabsza cyrkulacja powietrza (może być różnica temperatur rzędu 5 stopni). A tak poza tym to mógłbyś wspomnieć od razu o kilku rzeczach:

  1. Jaką masz obudowę i jak wygląda kwestia jej wentylacji?

  2. Jaki masz cooler CPU? Jeśli nie boxa, to…

…3. Jaką masz pastę termoprzewodzącą i jak ją nakładałeś?

Do tej pory nie wiadomo, czy radiator od procesora nagrzewa się do pokazywanej temperatury.

a wiec tak, radiator nagrzewa sie do pokazywanej temperatury, poniewaz parzy w palce jak sie go dotyka a co do pytan pana t.luk to obudowa jest to obudowa atx na format plyty microATX, cooler boxowy pasta Arctic Silver 5 o czym wspominalem wyzej nalozylem jej doslownie grubosc kartki papieru rowno na caly procesor w sensie na ta blaszke do ktorej mocuje sie radiator

Skoro radiator się tak nagrzewa, pastę zostawiamy w spokoju. Rozumiem, że jest wyczyszczony z kurzu?

tak juz wyżej pisałem że w środku panuje porządek pełen

To trzeba teraz sprawdzić rzeczywiste parametry proca (być może jest podkręcony), prędkość wentylatora (być może prędkość jest zbyt niska).

a wiec tak predkość reguluje się sama odpowiednio do temperatury i można zmiane obrotów zauwarzyć gołym okiem, też myślałem ze to coś może być z wiatrakiem ale po wymianie na inny było tak samo, a co do parametrów procka rzeczywiste parametry powinny byc 2600 a jest 2611,50 i nie wiem czemu tak jest.

Daj zrzut obrazu z cpu-z.