Komputer się resetuje | Co jest?


(Traczyk Mateusz94) #1

Witam.

Mam ostatnio problem gdyż, komputer sam mi się resetuje. Zasilacz jest na 100% dobry sprawdzałem miernikiem, kondensatory nie są popuchnięte, wszystko wydaje się być dobre. Może trochę bardziej przybliżę wam objawy. Otóż jak gram oglądam filmy wszystko jest cacy, ale gdy wejdę w www czasem się resetuje nie zawsze ale często... Denerwuje minie to. Format nie pomaga. Może jest uszkodzony dysk?? Bo gdy się wyłącza to słychać taki dźwięk z dysku wiece jaki:D taki jak przy normalnym wyłączaniu... Temp. jest w porządku nie widzę problemów wymieniałem pastę niedawno.

Procek: 1.4 pentium III

Ram: 512 133 Samsung

Zasilacz: 300W

Grafa: GForce 4 MX 440 64 mb

Proszę o pomoc. Pozdrawiam Mateusz.


(Seba_K.) #2

To może być uszkodzona karta sieciowa. Dokładnie to samo miałem niedawno przez długi okres czasu. Sprawdzałem wszystko i na końcu wyłączyłem zintegrowaną kartę sieciową i dałem nową do slotu PCI. I wtedy wszystko wróciło do normy. Profilaktycznie sprawdź też pamięć np. programem Memtest86+. W tamtym roku też miałem co jakiś czas reset komputera. Okazało się, że jeden z modułów powodował błędy.


(Traczyk Mateusz94) #3

Sieciówki nie mam, a memtest mi się zacina...


(Seba_K.) #4

Ściągnij ostatnią wersję Memtesta, chyba była to v2.11. Utwórz dyskietkę z tym programem i uruchom komputer z tejże dyskietki. W Windowsie nie wchodź na dyskietkę z memtestem, zresztą nie da się.

-- Dodane 07.06.2009 (N) 19:31 --

Chyba nie próbujesz wystartować memtestem w Windowsie? :o


(Traczyk Mateusz94) #5

Wiem, że się z dyskietki odpala, ale obecnie nie mam stacji, a jak próbowałem odpalić go z dyskietki to mi się zacinał, może rozwalona była... Dyskietka ofc

-- Dodane 10.06.2009 (Śr) 17:59 --

Zrobiłem test i nic nie wykazało... Więc co to może być... Dysk??


(Seba_K.) #6

Dysk wydaje mi się, że nie, ale możesz go sprawdzić np programem HDTune. Zobacz czy wszyskie wartości z odczytu SMART są OK. Poźniej wykonaj test powierzchni dysku. W najgorszym wypadku może szwankować elektronika dysku, co jest już bardzo trudne do wykrycia. A jak masz podłączony internet? Masz modem do portu USB? Jeśli tak, to przyczyną resetów może być też modem. Generalnie problemy resetów są często skomplikowane, bo już nie raz u znajomych czy u siebie próbowałem dojść co nie działa jak należy.

-- Dodane 10.06.2009 (Śr) 20:51 --

Można też zajrzeć do folderu MiniDump w Windowsie. Powinien być tam plik z informacją, co powoduje problemy. Ale niestety często informacje tam zawarte nijak się mają do problemu. Program do odczytywania plików zawarych w minidump to Dumpchk.exe. Jest on m.in tutaj: http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ ... x86.mspx#a