Komputer sie resetuje, nie wiem dlaczego

mam taki problem, że komputer sie resetuje podczas grania w jakieś mocniejsze gry… po chwili komputer sie zawiesza, obraz jest w jednym odcieniu kolorów (tego którego najwięcej było na ekranie) i jest taki dźwięk z głośników jakby coś waliło. Myślę że to karta graficzna która bardzo się nagrzewa, nawet do 100 stopni…

zasilacz chieftec 650W

resetowałem bios, patrzyłem na innym zasilaczu…

prosze pomóżcie! :frowning:

Sprawdź kartę graficzną na innym kompie.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej, czy nie są wydęte oraz czy z nich nic nie wycieka, jak w linku poniżej

Link usunąłem ze względów bezpieczeństwa, od 3 kwietnia od ok 21, wykrywa mi robaka IFrame na tej stronie.

żaden kondensator nie jest spuchnięty

Jeśli masz procesor Intela to zobacz w BIOSie czy jest wyłączona funkcja Enhanced Halt State, czasem ta pożyteczna funkcja powoduje problemy i resety.

mam quada 2,4 ghz, zaraz sprawdze

mam jeszcze jeden problem po tym ekranie gdzie sie ładuje windows (jest taki pasek) jest czarny ekran przez 5 minut a potem włącza się coś w stylu (nie jestem pewien nazwy) “OBBDOS - not searched” i system sie normalnie włącza ale to już było dłuuuugo przed restartami

Dodane 04.04.2009 (So) 13:14

nie moge znaleźć takiej opcji w biosie, mam płyte g33 gigabyta

Dodane 04.04.2009 (So) 20:45

a ile kosztuje takie średnie chłodzenie do karty graficznej? czy zmienianie pasty termo-przewodzącej ma sens?