Komputer się resetuje podczasz włączania

Mam straszny problem. Mój system to windows xp. na komputerze siedziałem generalnie wczoraj po południu,wszystko grało no i wyłączyłem go jak o zwykle, w normalny sposob. Dzisiaj przychodzę do domu, probuję go włączyć a on spoko, uruchamia się, wszystko fajnie, ale gdy ma się już pojawić pasek ładowania windows to on nagle sie wyłącza i włacza od nowa. Zapomniałem dodać że, używam tego komputera, używam płyty linux ubuntu.

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Podaj zestaw wszystkich podzespołów wraz z zasilaczem.

NIe pamiętam a teraz nie jestem w stanie sprawdzić.

To napisz jak będziesz mógł.

Myślę że zasilacz ma problemy. (taka wstępna diagnoza)

Nie nie zasilacz, zapomniałem dodać że, używam tego komputera, używam płyty linux ubuntu.

Z tego co piszesz to następuje reset w momencie próby uruchomienia systemu z dysku. A jak masz uruchomiony Live cd Linux Ubuntu to dysk cały czas podpięty ? tylko system uruchomiony z live cd. Spróbuj w takim razie uruchomić system z dysku w trybie awaryjnym przeważnie za tą opcję odpowiada klawisz F8 i naciskasz jak zaczną się pojawiać ekrany startowe od włączenia i powinno pojawić wyświetlić opcje uruchomienia systemu z dysku i wybierz tryb awaryjny czy pójdzie i się uruchomi. Zależnie czy w trybie awaryjnym się uruchomi czy nie będą dalsze działania. Możliwe że na dysku pojawił się bad sector na początku dysku i dlatego problemy przy próbie odczytu plików startowych systemu i daje efekt restartu albo może wirus. Nie wiemy jakiego dokładnie masz Linux, Ubuntu. Czy ma w sobie programik do smartu dysku np. gsmartcontrol. np. dystrybucja Parted Magic ma. Jak komputer chodzi na alternatywnym systemie to wychodzi że problem dotyczy dysku możliwego jego fizycznego albo logicznego uszkodzenia albo uszkodzony system co może mieć związek z uszkodzeniem dysku albo wirus.

Ja podejrzewam błąd w rejestrze, nie moge uruchomić przez f8 ponieważ jeśli wybiorę jakąś opcję komputer się resetuje.

To w takim razie spróbuj naprawy przez konsolę odzyskiwania i komenda CHKDSK dysk: /R ,gdzie dysk to litera partycji systemowej przeważnie c:. http://www.hotfix.pl/konsola-odzyskiwan … xp-a12.htm

Jak to nie pomoże i nie ma komunikatów to ciężko. Możliwe że będzie konieczny format chyba że ktoś ma jeszcze pomysł z wymianą plików systemowych z konsoli.

Format w tym przypadku nic złego mam zamiar dysku C: i zmienić na windows 7 Ale muszę mieć troche czaszu, ale jeszcze spróbowałym bym go naprawić.