Komputer się resetuje w pętli / system nie startuje


(adamo8801) #1

Siema :slight_smile:


(drunkula) #2

Mogli użyć czegokolwiek, w zależności od istoty problemu z uruchomieniem… od drobnej korekty w trybie awaryjnym, przez usunięcie wirusa, reinstalację sterowników a na grzebaniu w rejestrze i fizycznym poprawieniu złącza SATA / ramu kończąc. Jeżeli nie znasz komunikatu błedu, to zgaduj zgadula… 

 

Zacznij od przjejrzenia podglądu zdarzeń. Jeżeli system nie był przeinstalowany, to może zachowały się pliki .dmp - wtedy wrzucasz do windbg, podajesz lokalizację symboli na serwerze MS i komenda !analyze -v przetwarza Ci to do loga z crashu.

Wyłącz ponowne uruchamianie przy BSOD (google wie jak), jeżeli problem się powtórzy to wygooglasz/wrzucisz tu kod błedu i będzie można to jakoś diagnozować.

 

Jeżeli za taki serwis dałeś chociaż piątaka, to przepłaciłeś - w życiu bym klientowi nie powiedział “proszę nie używać funcji usypiania” o ile problem nie byłby spowodowany usterką sprzętową (ale o tym też należy poinformować).

Nie ma takiej opcji jak “naprawiłem, ale…” - albo zostało naprawione, albo nie.


(adamo8801) #3

Zapłaciłem zapłaciłem :slight_smile: w samym systemie jestem jeszcze w stanie coś zrobić sam, naprawić ale jak już on nie rusza to gorzej. Z drugiego akapitu nic nie zrozumiałem :slight_smile: Czy może być to po prostu jakaś wadliwa wersja systemu, wypadałoby postawić inny? 

W serwisie powiedzieli ze sprzętowo wszystko jest sprawne to nie ma co się obawiać tego usypiania? Powiedzieli to na wyrost?


(Djzon) #4

Tworzenie dysku naprawy systemu

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/create-a-system-repair-disc

 

English:

 

How to Fix Blue Screen Problem on Windows 7

 

Analizowanie DUMP-a

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wnRyv9BA_pY

 

W większości przypadków Blue-Screen może powodować uszkodzone, nieaktualne lub wadliwe sterowniki, błędy RAM… lub błędy na dysku.

 

 

Aktualizacja sterowników:

http://download.cnet.com/SlimDrivers-Free/3000-18513_4-75279940.html?tag=dre

 

 

Sprawdzanie czy ważne pliki systemowe nie zostały uszkodzone:

CMD:

sfc /scannow

 

Sprawdzanie błędów na dysku, sprawdzanie powierzchni, korygowanie błędów, rozszerzone, sprawdzanie czy uszkodzony…

http://www.programosy.pl/program,checkdisk.html

 

RAM:

memtest lub wbudowany w system (sprawdzanie pamięci)


(adamo8801) #5

Włączyłem skanowanie z cmd i znalazło jakieś błędy ale jest tyle tekstu że ja jako laik niewiele moge wyczytać (załącznik)

Wirusów nie znaleziono 

 

http://przeklej.org/file/MnSB2T/CBS.log


(mrFreeze) #6

Czy system się w ogóle teraz uruchamia czy nadal bsod za bsodem? Próbowałeś odpalić w trybie awaryjnym?

 

http://support.kaspersky.com/pl/general/various/493


(Djzon) #7

 

 

Używałeś programy do zmiany wyglądu systemu ?


(adamo8801) #8

Po powrocie z serwisu uruchamia się już normalnie tylko obawiam się usypiać faktycznie bo nie wiem czy naprawili to do końca

 

 

Nie, mam tylko zainstalowany RocketDock, czy on może być szkodliwy dla systemu?

Co ciekawe wyłączyli mi jego autostart w serwisie


(drunkula) #9

 

Wykonaj punkt przywracania systemu i usypiaj śmiało - jak będzie działać, to punkt dla serwisu, jęzeli się znowu zapętli, to przywracasz system, a ten serwis zaczynasz omijać szerokim łukiem.

Sam Rocketdock na pewno BSODów przy starcie nie powoduje - uruchamia się przecież PO starcie całego systemu.

Nie pamiętam dlaczego z RD zrezygnowałem, ale była to albo właśnie stabilność, albo “gryzł się” z inną aplikacją. Wypróbuj może alternatywy, np. Winstep Nexus - używam go na kilku maszynach i problemów nie ma z nim absolutnie żadnych. 


(Djzon) #10

drunkula - punkt przywracania najczęściej zawodzi w krytycznych sytuacjach. Bawet jeśli ustawi się punkt przywracania w chwili gdy komputer działa doskonale to nie jest to gwarancją na cofnięcie zmian…

Np. komunikat: Nie moża przywrócić po ponownym restarcie bla bla bla bla…

Najczęściej przyczyną bywa - większe zmiany w systemie, mało miejsca na partycji systemowej i punkt przywracania jest usuwany lub zamieniany na inny - nowszy(który zawiera usterkę)