Komputer się resetuje (wymiana zasilacza)

(kwasior) #1

Witam. Chcę w komputerze wymienić zasilacz (komputer się resetuje, chcę się upewnić, że to wina zasilacza).

komputer:

• Płyta główna ASUS P5VDC-X

• Procesor Pentium D 820 2800 MHz

• zasilacz: fever lc-8400btx 400 W

Mam pożyczony od znajomego zasilacz:

PROCOMP ATX KY-450 W

Komputer resetował się już wcześniej, lecz wyciągnąłem mu 1 kość ram i przez 3 tygodnie ani razu się nie zresetował.. Myślałem, że to przez tę kość, jednak teraz znów sie resetuje. Wymieniłem tę kość co została na inną lecz nic to nie dało. wymieniłem w nim dysk twardy i jak na razie ani razu się nie zresetował (choć przed 3 tygodniami pamiętam że był reset po odpaleniu live-cd), ale myśle, że to nie wina dysku..

Przed 3 tygodniami komputer resetował się nawet jak był zimny więc przegrzewanie sie procesora i karty graficznej raczej odpada. Ma ktoś jakieś pomysły?

Czy mogę śmiało podłączyć ten zasilacz do tego komputera? Czy może spowodować to jakieś spięcie?

(igrek) #2

Taki sam szajs jak masz.

(kwasior) #3

ja sie nie pytam czy to szajs, tylko czy to bedzie kompatybilne z resztą :wink:

(igrek) #4

Ja ci mówię że bym go nie podłączał.

(Piter9713) #5

Kolega igrek dobrze Ci pisze. To jest taki sam szit jak miałeś. Może i by to działało, ale jest spore ryzyko, że któregoś pięknego dnia zasilacz pójdzie z dymem pociągając za sobą resztę podzespołów.

(kwasior) #6

Ja go nie chcę używać na stałe :wink: Mam go pozyczony w celu wykrycia czy restarty są winą zasilacza :wink:

(Piter9713) #7

Do wykrycia ewentualnej usterki to jako tako się nada... Chociaż lepiej pożyczyłbyś coś lepszego, bo z takimi zasilaczami to nigdy nic nie wiadomo :).

(kwasior) #8

A ma ktoś z Was może na sprzedaż zasilacz 400W? :wink: Jaki polecalibyście kupić? : http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&order=p&p=1&string=zasilacz+400+W&change_view=1

Chcę żeby był tez zasilacz jak najniższym kosztem (choć wiem, ze jest to jeden z najważniejszych komponentów komputera).

(igrek) #9

Proszę bardzo http://allegro.pl/zasilacz-delta-400w-w ... 65759.html to z tej listy którą podałeś

(kwasior) #10

a czy zasilacz 350 W bedzie wystarczający na ten sprzęt:

• Płyta główna ASUS P5VDC-X

• Procesor Pentium D 820 2800 MHz

• k. graficzna GeForce 7300

• 512 RAM

• Dysk 160 GB

?

(igrek) #11

Kup ten co ci podałem i będziesz miał święty spokój.