Komputer się resetuje (wymiana zasilacza)

Witam. Chcę w komputerze wymienić zasilacz (komputer się resetuje, chcę się upewnić, że to wina zasilacza).

komputer:

  • Płyta główna ASUS P5VDC-X

  • Procesor Pentium D 820 2800 MHz

  • zasilacz: fever lc-8400btx 400 W

Mam pożyczony od znajomego zasilacz:

PROCOMP ATX KY-450 W

Komputer resetował się już wcześniej, lecz wyciągnąłem mu 1 kość ram i przez 3 tygodnie ani razu się nie zresetował… Myślałem, że to przez tę kość, jednak teraz znów sie resetuje. Wymieniłem tę kość co została na inną lecz nic to nie dało. wymieniłem w nim dysk twardy i jak na razie ani razu się nie zresetował (choć przed 3 tygodniami pamiętam że był reset po odpaleniu live-cd), ale myśle, że to nie wina dysku…

Przed 3 tygodniami komputer resetował się nawet jak był zimny więc przegrzewanie sie procesora i karty graficznej raczej odpada. Ma ktoś jakieś pomysły?

Czy mogę śmiało podłączyć ten zasilacz do tego komputera? Czy może spowodować to jakieś spięcie?

Taki sam szajs jak masz.

ja sie nie pytam czy to szajs, tylko czy to bedzie kompatybilne z resztą :wink:

Ja ci mówię że bym go nie podłączał.

Kolega igrek dobrze Ci pisze. To jest taki sam szit jak miałeś. Może i by to działało, ale jest spore ryzyko, że któregoś pięknego dnia zasilacz pójdzie z dymem pociągając za sobą resztę podzespołów.

Ja go nie chcę używać na stałe :wink: Mam go pozyczony w celu wykrycia czy restarty są winą zasilacza :wink:

Do wykrycia ewentualnej usterki to jako tako się nada… Chociaż lepiej pożyczyłbyś coś lepszego, bo z takimi zasilaczami to nigdy nic nie wiadomo :).

A ma ktoś z Was może na sprzedaż zasilacz 400W? :wink: Jaki polecalibyście kupić? : http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&order=p&p=1&string=zasilacz+400+W&change_view=1

Chcę żeby był tez zasilacz jak najniższym kosztem (choć wiem, ze jest to jeden z najważniejszych komponentów komputera).

Proszę bardzo http://allegro.pl/zasilacz-delta-400w-w … 65759.html to z tej listy którą podałeś

a czy zasilacz 350 W bedzie wystarczający na ten sprzęt:

  • Płyta główna ASUS P5VDC-X

  • Procesor Pentium D 820 2800 MHz

  • k. graficzna GeForce 7300

  • 512 RAM

  • Dysk 160 GB

?

Kup ten co ci podałem i będziesz miał święty spokój.