Komputer Się Resetuje

No więc tak, zaczęło się od pewnej naprawy. Dzień po naprawie, komputer zaczął mi szaleć, resetował się, a przy okazji wyskakiwał jakiś dziwny błąd, to było coś o pamięci, niebieski ekran wyskakiwał, już nie pamiętam co dokładnie. Potem zrobiłem reinstal, ale było prawie to samo tylko, że nie pokazywał się niebieski ekran tylko komp się resetował, a tuż przed restartem jakieś 5 min przed wyskakiwały błędy i zamykały programy mi. Mozille itd. No cóż, po dziś dzień to samo sięrobie, denerwuje mnie to i szukam wsparcia tutaj, może ktoś mnie wspomóc jakoś?! Podejrzewam, że to wina BIOS’, w który jest źle skonfigurowany dla pamięci. ![-o<

skąd wiesz ? :?

masz ramy w dwóch kościach czy jednej ? jak w dwóch to wyjmij jedną i zobacz czy pomogło, jak jedna to pożycz od kogoś inną i zobacz czy działa

Kości RAM działają bez zarzutu DDR sprawdzałem u kolegi, wszytko ok. Mam dwie kości.

Brrrr… nie lubie jak tak jest lepiej zeby cos siadlo, sie spalilo i zasmierdzialo - wtedy wiadomo co jest nie tak ;), a tak to szukaj sobie. (zakladam, ze to jest sytuacja z awaria sprzetowa - bo niby system po reinstalu).

  1. Zasilacz i owszem moze byc przyczyna - zwlaszcza zasilacze dziwnych firm, co maja niby wielka moc ale tylko na etykietce, a stabilnosc jest kiepska

  2. Niebieski ekran teraz nie wyskakuje sprawdz czy masz odznaczone w panel sterowania --> system–>zaawansowane --> uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia --> awaria systemu --> automatycznie uruchom ponownie

  3. Jak pamiec byla sprawdzana u kolegi:

Jesli poprzez samo wlozenie i sprawdzenie czy komp chodzi nawet przez kilka godzin - to nie wystarczy

proponuje wykorzystac memtest w wersji na dyskietce lub na plycie (znajdziesz go na plytkach bootujacych z Linuxem i tutaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=340) - uruchomic na kilka godzin nawet

  1. Niestety to nie wyczerpuje mozliwosci

Pozdrawiam pomyslnej walki

Dzięki! W drugim punkcie napisałeś o tym uruchamianiu, było zaznaczone i odznaczyłem, może to pomoże, ale myślę że to wina biosu. Zasilacz daje rade, nie pamiętam jaka to firma dawno nie patrzyłem swego sprzętu, ale na pewno wszytko ok.

Mnie martwią tylko te błędy, wyskakują i zamykają jakiś program. Aha i zauważyłem coś jeszcze, kompter tuż przed restartem bardziej się przycina, aż następuje przeciążenie i restart.

skan av albo logi na forum

5 razy skanowałem i defragmentowałem do bólu.

Czy pod kodem błędu STOP: (tym z zerami) pokazuje się jeszcze jakaś informacja tak, jak np. TUTAJ ( SPCMDCON.SYS ), albo TUTAJ ( aries.sys ) ?

Tak seba, coś podobnego do obu, tylko jest po polsku, a na samym dole pisze coś o zrzutach pamięci.

W tedy zrobiłem tak:

  1. Niebieski ekran teraz nie wyskakuje sprawdz czy masz odznaczone w panel sterowania --> system–>zaawansowane --> uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia --> awaria systemu --> automatycznie uruchom ponownie

I teraz ten niebieski ekran jest.

Może sprawdź czy kondensatory na płycie głównej są spuchnięte.Miałem kiedyś podobny problem,miałem spuchnięty kondensator na płycie głównej w okolicach ram’u .Tylko że u mnie komputer śmigał aż do momentu kiedy go nie wyłączyłem.Za każdym razem kiedy go włączałem pojawiał sie problem z pamięcią i wszystkie sterowniki znikały z systemu musiałem od nowa wszystko instalować :expressionless:

W moim przypadku pomogła wymiana kondensatora :wink:

Lipa z foty, komp po pojawieniu się tego niebieskiego ekranu z tekstem zresetował się po 5 sekundach. Tam coś pisało, żeby w BIOSIE wyłączyć opcje buforowania pamięci i jeszcze czegoś, na samym dole pisało coś o zrzutach pamięci. Muszę tylko jeszcze zapisać następnym razem kod błędu może to coś wam da. Ja tak coś czułem, że coś w tym biosie musi być… :frowning: :frowning: :frowning:

Liczę na dalsze pomysły i pomoc :smiley:

KarwoS , zainstaluj ponownie sterowniki do płyty głównej i przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). W celu odinstalowania sterowników możesz również użyć programu Driver Cleaner.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Instalowałem ostatnio najnowsze sterowniki do karty ATI RADEON 9550 v. 8.1. Mnie berdziej interesi jak to coś zmienic w BIOSIE.

Sterowniki ATI CATALYST 8.1 nie są przeznaczone dla Twojej karty graficznej !

Najlepsze sterowniki dla Twojej karty, to ATI CATALYST 5.8.

BIOS na razie pozostaw w spokoju. Zastosuj się do mojego poprzedniego posta.

Płyta główna może, sprawdź kondensatory

Gościu, jak kupiłem kompa na płytach była wersja sterowników 6.1, a ty mi chcesz wyślimaczyć kompa :o . Gościu jak ta karta to cud techniki, ja o dziwo na niej ciskam w wiedźmina! !!