Komputer się resetuje

witam!

kupiłem sobie ostatnio 4gb ram w dwóch kościach. gdy włożę 2gb to komputer chodzi normalnie w gdy włożę 4gb ram to komputer normalnie czyta ramy, ale po kilku minutach wyskakuje jakieś niebieskie okno i komputer się resetuje i tak w kółko.

mam windowsa 7 32bit

płyta główna msi k9n6sgm-v

czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje??

  1. Instrukcja do płyty głównej i zobacz jak poprawnie obsadzać banki pamięci, gdy masz dwa moduły.

  2. Może któraś kość uszkodzona - sprawdź je memtestem - wszystko na Forum

  3. Może jest ustawione w biosie za niskie napięcie zasilania modułów

  4. Przy założonych poprawnie modułach reset biosu baterią i zworką, później ponownie wchodzisz do biosu ustawiasz tylko co trzeba - NIE dotykasz ustawień biosu i zapisz go Save i zobacz

4 Inne

Sprawdź inaczej ,włóż po kolei ( pojedynczo) każdą z kości pamięci RAM i uruchom komputer ,jeżeli będzie wszystko OK podaj dokładną nazwę płyty głównej oraz pamięci , jeżeli nie to wadliwą pamięć przetestuj memtestem

kości są sprawne bo sprawdzałem pojedynczo. a w instrukcji nie zobaczę bo jej nie mam

No leń to Ty jesteś, no.

http://pl.msi.com/service/download/manual-4593.html

Płyta

http://pl.msi.com/product/mb/K9N6SGM-V- … PGM-F.html

instalowałeś sterowniki chipsetu pod Windows 7 32 bit dla tej płyty głównej ? podaj dokładną nazwę pamięci RAM.

przepraszam ale jestem nowy i nie mogę nic znaleźć. wie ktoś może jak nagrać memtest na płyte i jak go uruchomić

Dodane 29.10.2011 (So) 12:54

GOODRAM DDR2 4GB KIT 800MHz CL6 DIMM DUAL CHANNEL

NIC NIE INSTALOWAŁEM

a wie ktoś gdzie coś takiego znaleźć??

NVIDIA MCP61 Chipset / VGA Sterowniki - sterownik chipsetu dla twojej płyty głównej.

nic nie dało wgranie tych sterowników

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm - sprawdź programem Memtest86+ kości pamięci .

sprawdziłem i nie wykrył żadnych błędów

Dodane 30.10.2011 (N) 15:53

a możliwe jest naprzykład taka opcja że mam stary zasilacz od starego komputera możliwe że to przez niego ??

Dodane 30.10.2011 (N) 17:45

zasilacz to megabajt mgb-300atx

Choć twoja konfiguracja ( mam na myśli podzespoły komputerowe) nie jest prądożerna to zasilacz Megabajt MGB-300ATX który znajduje się na czarnej liście zasilaczy ma małą moc i charakteryzuje się niskimi napięciami .Sugeruję zakup nowego zasilacza lub naprawę obecnego polegającą na wymianie pojemności elektrolitycznych , zasilacz działa to znaczy że półprzewodniki są dobre ale wypadałoby wymienić elektrolity na 105°C…tylko czy warto ?, zresztą czego się spodziewać po pseudozasilaczu wyprodukowanym w Chinach…

Mam wrażenie ,że twoje problemy skończą się z chwilą wymiany zasilacza.

skoro ludzie kupują coś takiego. to serio rozważam ściągnięcie z Chin partii no name jakiejs pseudofirmy i naklejenie swoich naklejek. Ciekawe czy nazwa “DobryZasilacz DZ-300-ATX” chwyciłaby…

Wymień zasilacz, bo to co masz to chyba największy szajs jaki może powstać - chyba nawet inne no-name nie są aż tak kiepskie.

Najtańsza możliwość to Tacens Radix IV 450W, jeśli potrzebujesz wtyczki PCI-E to niestety nie sprawdzi się on. Warto dopłacić 30 zł w wziąć Fractal Design Integra 400W lub to co ja mam, czyli Corsair CX430.

Najlepszym wyborem będzie jednak w przyzwoitym przedziale cenowym OCZ StealthXStream 2 400W lub znowuż droższy XFX Core 450W jednak jak najbardziej wart swojej ceny.

Jednak, jak nie planujesz rozbudowy sprzętu w najbliższym czasie i nie potrzebujesz wtyczek PCI-E wybierz Tacensa, gdy je potrzebujesz to weź Fractala albo Corsaira, gdy chcesz kupić coś nowego w niedługim czasie to OCZ lub XFX.

posłuchaj a nie pożałujesz .

a co do zasilacz to ten zasilacz mam jakieś 8-9 lat więc wiem że to jest szajs