Komputer się resetuje

Ostatnio komputer się wylogowywał, naprawiłem ten problem. Przedtem wyczyściłem radiator procesora, potem zmieniłem zasilacz, teraz gdy gram po włączeniu, po 5-10 minutach pracy, potrafi się wyłączyć ?co jest przyczyną?

Przypominam, wymieniłem zasilacz, czysciłem radiator procesora.

Cześć

Napisz jaki masz zasilacz (marka + moc) oraz podaj jakie parametry ma twój komputer.

Moc: 450W, Corsair VS 450 Karta graficzna to jest przybliżona pamięć 1024MB, pamięć ram: 2048, procesor: 2.2GHZ z intela

czy wentylatorki karty graficznej też przeczyściłeś?

sprawdź też temperatury

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/2 … rtuje.aspx

Nie wiem co tam czyścić, karta też była wymieniana z miesiąc temu, już tam kurzu naleciało?

Jeżeli masz stary zasilacz to go włóż i zobacz czy komputer będzie się wyłączał.

Przy nim też się wyłącza.

Coś Ci się ewidentnie przegrzewa !!

Sprawdź temperatury programem CPUID HWmonitor i podaj temperaturki.

Najpierw sprawdź przy zwykłym przeglądaniu netu jak Ci się grzeją bebechy ( zapisz temperatury MAX / Prawa kolumna ) a potem włącz na 3-5minut jakąś grę. Jak wyjdziesz z gry to zobacz jakie teraz masz temperatury MAX i będziesz wiedział co jest nie tak.

Możesz również sprawdzić napięcia czy np +12 nie spada Ci do poziomu np.11,25V co może być powodem zawieszania lub restartu ze względu na zbyt duże obciążenie linii +12V.

Głupie pytanie, czyściłeś radiator procesora, ale tylko z kurzu czy z pasty termo przewodzącej też?

Wcale nie takie głupie, spotkałem się z podobną sytuacją u znajomych niejednokrotnie. Myśleli że to mazidło jest niepotrzebne. Powodem ciągłych wyłączeń może być też niedokładne założenie chłodzenia na procesor.

… i ja tak myślę, że to jest przyczyną. Trzeba nałożyć nową pastę termo-przewodzącą. Polecam pastę Zalmana ZM-STG2.

btw - sprawdź temperaturę CPU np. programem Core Temp.