Komputer się restartuje podczas ładowania xp

(Przemokras) #1

Witam:)

mój komputer się restartuje podczas ładowania systemu. gdy komputer się włącza to pisze do wyboru tryb awaryjny oraz normalny na każdym komputer się restartuje:(

wszystko stało się nagle podczas korzystania z komputera bez wysiłku dla niego:)

skład kompa:

płyta główna : asus p5b se

procesor : intel e5200

zasilacz : take me 350 force (przechodził 3 lata bez awarii )

karta graficzna : ati radeon 265 mb

ram : 2gb kingston

(igrek) #2

Jest jakiś błąd? Czy od tak się resetuje? Sprawdzić pamięć memtestem, ewentualnie spróbować naprawić system.

(Przemokras) #3

Komputer od tak się restartuje. pamięci nie mam jak spr

(igrek) #4

Resetuje się non stop w czasie ładowania windowsa i nie daje się uruchomić systemu? Jak tak to naprawa systemu powinna pomóc.

(Przemokras) #5

Ale nie da się naprawić!

(igrek) #6

Wszystko się da, poczytaj http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

(angelika19975) #7

albo możesz zrobić takie coś: uruchamiasz płytę od Windowsa i masz instaluj i napraw do wyboru (zapewne) bierzesz napraw i masz take czarne okno gdzie możesz coś wpisać, wpisujesz : CHKDSK C: /R (w miejsce ‘C’ partycję systemową) jak się zrobi wpisujesz : EXIT uruchamia ci sie ponownie komp i bierzesz “uruchom normalnie” albo “ostatnia dobra konfiguracja…” o ile take coś masz (ja miałam) i powinno pomóc (mi pomogło)

(Przemokras) #8

Dzięki jednak wszystko się da:) zastanawiam się nad zmiana zasilacza bo to co mam to strach mieć:) może coś polecicię taniego dobrego i cichego:)

(ra-v) #9

Dziwne - miałem identyczny problem ale na C2D na płytach ASUS P5xxxxx mianowicie po podłączeniu sprawnego DVD SATA tak robił. Możliwe że to było powiązane z jakąś aktualizacją systemu (DVD podłączałem na rano, kompa gasiłem wieczorem i nie pamiętam czy czegoś nie aktualizował). Żadne punkty przywracania nie działały. Komp do dziś chodzi bez DVD i raczej w takim stanie poleci na złom, więc za bardzo nie sprawdzę co się działo.