Komputer się restartuje. Problem z zasilaczem? Dobór nowego zasilacza

Witam. Niedawno wymieniłem 2x1 GB RAM na 4x1 GB RAM - (link) oraz wymieniłem 2 stare wentylatory na 3 nowe - (link). Od zamontowania tych części komputer włącza się na dwie sekundy, wyłącza na kolejne dwie a potem włącza się kolejny raz i działa już normalnie. Czy takie manewry mogą być spowodowane zbyt małą mocą zasilacza? Jeśli tak to jaki zasilacz wybrać w rozsądnej cenie? Dodam jeszcze że obecny zasilacz mam moc 400 wat, ma już 7 lat i prawdopodobnie jest zasilaczem z czarnej listy. Podaję resztę specyfikacji: link.

Podaj model zasilacza.

Ustawienia pamięci w biosie sprawdzone ?

Mode com Feel II-400 ATX

Modecom Feel jest na czarnej liście. Zasilacze z takiej listy dają zbyt małe/zbyt duże napięcie co prowadzi do problemów np. źle startujący dysk, resetujący się komputer.

Ale zanim zmieniałem te części wszystko było okej. Może wszystkie komponenty pobierają za dużo mocy na start i dlatego komputer się resetuje.

Zasilacz powinno się zmienić i tak.

Dam też mały przykład: ostatnio naprawiałem komputer rodziców. Zasilacz z czarnej listy (500 W na etykietce, w realu 280W). Raz na miesiąc trzeba było uruchamiać kilka razy by włączyć, inaczej się resetował. Po dołożeniu karty WiFi problemy się nasiliły - pomogła zmiana zasilacza.

 

Windows posiada problemy z zmianami sprzętowymi. Pamiętaj też, że 32-bitowy Windows nie obsłuży 4GB RAM.

Czyli nowy zasilacz. Jaki może być odpowiedni?

damize47 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Biała lista zasilaczy:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, ThermalTake, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman. 

Czarna lista zasilaczy:

Achieve, Akyga, Altis, Aspire, Atlas, Aton, Bandit, Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Cube Max, Deer, Delux, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Hedy, Impet, Incore, Intex-Action, i-box, I-TEC, KingStar, LC Power, Levicom, Likeenergy, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Macron, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Pangu, Platin Power, Power, Power Color, Powercomp, Powerfox, Powertec, Procase, Procomp, Octigen, Opengate, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rebeltec, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2011r włącznie), XION, X-Power, 2N 

A jak to jest z wtyczkami tych nowych zasilaczy? Bo ja potrzebuję 1 24 pin, 1 4 pin, 2 molexy i 1 6 pin. A może takie wtyczki są już w standardzie nowych zasilaczy?

odłącz na próbę te 3-y nowo zamontowane wentylatory i sprawdź co się będzie działo ?

Włącza się normalnie. Czyli wszystko wiadomo.

ten jest trochę lepszy :slight_smile: i masz 3 lata gwarancji 

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/11274239

Okej dzięki za wszystko!