Komputer sie restartuje :((

(Mhustmk) #1

Witam szukam pomocy minowice mam taki oto problem kiedy odpalam jakąś gre o większych wymaganiach sprzętowych np Civilization 4 po kilku minutach komputer sie restartuje samoczynnie ogólnie komputer sprowuje sie świetnie do przeglądaniu internetu oglądania filmów itd jedny problem to gry nie wiem co mam poradzić prosze o pomoc.

(JNJN) #2

Na Forum mnóstwo o tym informacji,opcja szukaj i poczytaj.

• sprawdź temperatury wszystkiego

• zasilacz i napięcia

• inne

(Debo75) #3

Możliwe że gry które mają większe wymagania strasznie obciążają Ci kompa i on się nagrzewa a co za tym idzie kiedy osiągnie maksymalną temperaturę resetuje się co jest naturalnym zabezpieczeniem. Myślę że o to właśnie tu chodzi...

(Mhustmk) #4

debo75 możliwe że masz racje ostatnio byłem w serwisie i koleś zamontował mi dodatkowy wiatrak do karty graficznej i mówił że będzie wszystko ok niestety tak nie jest ;/ podajcie jakiś program do mieżenia temperatury albo powiedzice co ma robic bo nie chce wydawac kasy na kolejne naprawy bo naciagaja mnie w sklepie POMOCY

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 12:01

zmierzyłem temperatuty programem Everrest oto one

Temperatury:

Procesor 40 °C (104 °F)

Procesor graficzny 74 °C (165 °F)

Seagate ST3250624AS 53 °C (127 °F)

czy sa za duże???????

a może coś z zasilaczem???????

(Debo75) #5

temp na procesorze graficznym jest zbyt wysoka ja mam średnio dwa razy mniejszą może wentylator na karcie graf jest za słaby...

(Irnmaiden) #6

ROzbierz kompa i włącz bez obudowy. Sprawdź, czy wszystkie wiatraki się kręcą. Jeżeli nie to wymień ten co się nie kręci. Jeśli to nie pomoże proponuję chłodzenie wodne, ale to jest kosztowne.

(Mhustmk) #7

sprawdzałem około tydzień temu czy wiatraki działaja przeczyściłem je i napewno działają jest jeszcze jeden probelm posaidam płytę główną Gigabyte K8NF ona ma miedziowy chipset który sie mocno nagrzewa z tego co zabserowowałem jedankl najabrdziej nagrzewa sie grafika tutaj jeszcze mam wyniki programem SpeedFan 4.30

Procesor graficzny 74 °C-to mnie bardzo nie pokoi powiedzieli mi na innym forum że karta sie może spalić niedługo ;/ a już byłem raz u typka w sklepie zabajerował wstawił jakś dodatkowy wiatrak za 15zł zabuliłem za całość 60zł a dalej to samo!! może trzeba sprzęt wymienić nie mam pojęcia????

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 16:50

speedfanzh0.th.png

temperatury są bardzo wysokie????

co robić????/

czy mam iść do sklepu ze skrzynką ?????????

(Irnmaiden) #8

Brak pomysłu. Spróbuj wyjąć i włożyć kartę grafiki. Spróbuj odkużyć całego kompa ( nie muszę tłumaczyć jak :stuck_out_tongue: ?).

Nie podkręcałeś przypadkiem karty graficznej ??? OVERCLOCKING?

Zrób jeszcze coś takiego. Ustaw wszystkie parametry grafiki na minimum, daj zwyczajne kompozycje (ala WIN 98) i podaj temperatury.

Następnie przeskanuj antyvirusowo i antyspywarowo. To mało prawdobodobne, ale to może być Virus bądź jakiś malware.

Polecam dokładny skan tym narzędziem:

http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm

Bądź KASPERSKYM ONLINE

Pozdro Inferno