Komputer sie restartuje :((

Witam szukam pomocy minowice mam taki oto problem kiedy odpalam jakąś gre o większych wymaganiach sprzętowych np Civilization 4 po kilku minutach komputer sie restartuje samoczynnie ogólnie komputer sprowuje sie świetnie do przeglądaniu internetu oglądania filmów itd jedny problem to gry nie wiem co mam poradzić prosze o pomoc.

Na Forum mnóstwo o tym informacji,opcja szukaj i poczytaj.

  • sprawdź temperatury wszystkiego

  • zasilacz i napięcia

  • inne

Możliwe że gry które mają większe wymagania strasznie obciążają Ci kompa i on się nagrzewa a co za tym idzie kiedy osiągnie maksymalną temperaturę resetuje się co jest naturalnym zabezpieczeniem. Myślę że o to właśnie tu chodzi…

debo75 możliwe że masz racje ostatnio byłem w serwisie i koleś zamontował mi dodatkowy wiatrak do karty graficznej i mówił że będzie wszystko ok niestety tak nie jest ;/ podajcie jakiś program do mieżenia temperatury albo powiedzice co ma robic bo nie chce wydawac kasy na kolejne naprawy bo naciagaja mnie w sklepie POMOCY

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 12:01

zmierzyłem temperatuty programem Everrest oto one

Temperatury:

Procesor 40 °C (104 °F)

Procesor graficzny 74 °C (165 °F)

Seagate ST3250624AS 53 °C (127 °F)

czy sa za duże???

a może coś z zasilaczem???

temp na procesorze graficznym jest zbyt wysoka ja mam średnio dwa razy mniejszą może wentylator na karcie graf jest za słaby…

ROzbierz kompa i włącz bez obudowy. Sprawdź, czy wszystkie wiatraki się kręcą. Jeżeli nie to wymień ten co się nie kręci. Jeśli to nie pomoże proponuję chłodzenie wodne, ale to jest kosztowne.

sprawdzałem około tydzień temu czy wiatraki działaja przeczyściłem je i napewno działają jest jeszcze jeden probelm posaidam płytę główną Gigabyte K8NF ona ma miedziowy chipset który sie mocno nagrzewa z tego co zabserowowałem jedankl najabrdziej nagrzewa sie grafika tutaj jeszcze mam wyniki programem SpeedFan 4.30

Procesor graficzny 74 °C-to mnie bardzo nie pokoi powiedzieli mi na innym forum że karta sie może spalić niedługo ;/ a już byłem raz u typka w sklepie zabajerował wstawił jakś dodatkowy wiatrak za 15zł zabuliłem za całość 60zł a dalej to samo!! może trzeba sprzęt wymienić nie mam pojęcia???

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 16:50

speedfanzh0.th.png

temperatury są bardzo wysokie???

co robić???/

czy mam iść do sklepu ze skrzynką ???

Brak pomysłu. Spróbuj wyjąć i włożyć kartę grafiki. Spróbuj odkużyć całego kompa ( nie muszę tłumaczyć jak :stuck_out_tongue: ?).

Nie podkręcałeś przypadkiem karty graficznej ??? OVERCLOCKING?

Zrób jeszcze coś takiego. Ustaw wszystkie parametry grafiki na minimum, daj zwyczajne kompozycje (ala WIN 98) i podaj temperatury.

Następnie przeskanuj antyvirusowo i antyspywarowo. To mało prawdobodobne, ale to może być Virus bądź jakiś malware.

Polecam dokładny skan tym narzędziem:

http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm

Bądź KASPERSKYM ONLINE

Pozdro Inferno