Komputer się restartuje

(Innos) #1

Witam,

problem ten pojawił się już jakiś czas temu nie wiadomo z jakiego powodu. Komputer wyłącza się zazwyczaj podczas instalacji jakiś większych programów, w czasie grania w jakieś gierki które mocno obciążają procek lub podczas oglądania filmików z youtube. Z początku myślalem że format załatwi sprawę ale niestety to nic nie dało. Najlepsze jest to że potem przy instalacji windy kilkakrotnie pojawiał się blue screen :frowning: Pomyślełem, że być może to wina dysku i kupiłem nowy Samsung 160 GB SP1654N. Dalej było to samo. Po kilkunastu próbach instalacji wreszcie system się zainstalował ale nie wiem czemu w czasie instalacji wyłączał mi się monitor. Mam 2 kości pamięci (256 i 512) więc wyciągnąłem jedną a potem drugą ale problem nadal pozostał. Choć mam wrażenie że gdy mam założoną tą mniejszą komputer się tak często nie wyłącza. Reszta konfiguracji:

Athlon 1600+, Win XP z sp2, grafika radeon 9250, zasilacz Megabajt MGB-350ATXP4 (kilka razy już wymieniałem).

Sprawdzałem też temperatury Everestem:

płyta główna: 45

procesor: 57

aux: 57

dysk: 53

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, bo nie mam już siły do tego kompa :frowning:

(and1981) #2

Witam

To na pewno Wentylator. Jest po prostu za słaby tez cos takiego miałem.

(Fwlgxorm) #3

Pamięci? Zalożenie że obydwie są kopnięte jest wręcz malo prawdopodobne, ale calkiem mozliwe skoro uzywaleś ich naprzemian i nie dawalo to rezultatów. Sprawdz sobie w BIOSie czy są odpowiednio skonfigurowane, ew. zmniejsz timing'i. Albo zróbmy test - skopiuj jakiś duży plik (z 2-3 GB) z jednego miejsca na drugie. Jeśli będzie OK to faktycznie przydaoby się lepsze chodzenie na procka.

(Innos) #4

Ok and1981 jeszcze w tym tygodniu postaram się zmienić wentylator. Jeżeli to nie pomoże to będę kombinował z tymi pamięciami, choć przy kopiowaniu dużych plików do tej pory nie miałem żadnych problemów. Dam znać jak sytuacja się poprawi :wink:

(Krzysieek88) #5

Jaki znowu wentylator ? :shock:

Jak już to zasilacz :?

satan123 Tym razem wymień na coś dobrego ten zasilacz ;]

Bo kupując szmelc nawet o mocy 700Wat dobrze na tym nie wyjdziesz.

Poczytaj tutaj -

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najlepsze-i-najgorsze-firmy-t13020.html

(Dzioszek) #6

masz wysoka temp. procka zainwestuj w wentylatory Jeden z tyłu u góry (tuż pod zasilaczem), drugi na dole z przodu (pod cd i dyskami jest kieszeń).

(Feelek3) #7

:x :x Ty chyba nigdy nie widziałeś "wysokich temperatur"

temperaturę dysku twardego masz strasznie wysoką :stuck_out_tongue: morzę się wyłączać w czasie pracy, z przegrzania :stuck_out_tongue: bo jak wiesz temperatura HDD dopuszczalna to 46-48*C, zainwestuj w wentylator na HDD lub nową obudowę.

(grzes6y53) #8

zdaje mi się, że nie można mieć też dwóch różnych wielkościach(mb) bo wtedy właśnie komp wariuje

(Joemix) #9

Chodzi Ci o ram? Kości mogą mieć różne wielkości, ale pozostałe parametry (czasy) powinny mieć jednakowe, inaczej i tak będzie to chodziło z prędkością wolniejszą od tej wolniejszej.

(Innos) #10

Witam ponownie :slight_smile:

Po zakupie nowego wentylatora wszystko wróciło do normy :smiley: Wreszcie koniec z tymi restartami. Z ciekawości sprawdziłem jeszcze temeratury:

płyta główna: 41

procesor: 39

aux: 40

dysk: 47

Dzięki wszystkim za pomoc, sam bym do tego nie doszedł że winny jest wentylator :wink:

(Technik Elektro) #11

temperatury w normie.

(Piecu92) #12

Jaki wentylator kupiłeś ?? Chyba że chodzi ci o zasilacz

A ty jak nie znasz różnicy pomiędzy wentylatorem a zasilaczem to sie nie odzywaj.

(Innos) #13

Qoltec SilentLine QFA6010 :wink: Oczywiście to wentylator na procesor a zasialacz mam nadzieję jeszcze trochę pociągnie :slight_smile: