Komputer się restartuje

Witam,

problem ten pojawił się już jakiś czas temu nie wiadomo z jakiego powodu. Komputer wyłącza się zazwyczaj podczas instalacji jakiś większych programów, w czasie grania w jakieś gierki które mocno obciążają procek lub podczas oglądania filmików z youtube. Z początku myślalem że format załatwi sprawę ale niestety to nic nie dało. Najlepsze jest to że potem przy instalacji windy kilkakrotnie pojawiał się blue screen :frowning: Pomyślełem, że być może to wina dysku i kupiłem nowy Samsung 160 GB SP1654N. Dalej było to samo. Po kilkunastu próbach instalacji wreszcie system się zainstalował ale nie wiem czemu w czasie instalacji wyłączał mi się monitor. Mam 2 kości pamięci (256 i 512) więc wyciągnąłem jedną a potem drugą ale problem nadal pozostał. Choć mam wrażenie że gdy mam założoną tą mniejszą komputer się tak często nie wyłącza. Reszta konfiguracji:

Athlon 1600+, Win XP z sp2, grafika radeon 9250, zasilacz Megabajt MGB-350ATXP4 (kilka razy już wymieniałem).

Sprawdzałem też temperatury Everestem:

płyta główna: 45

procesor: 57

aux: 57

dysk: 53

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, bo nie mam już siły do tego kompa :frowning:

Witam

To na pewno Wentylator. Jest po prostu za słaby tez cos takiego miałem.

Pamięci? Zalożenie że obydwie są kopnięte jest wręcz malo prawdopodobne, ale calkiem mozliwe skoro uzywaleś ich naprzemian i nie dawalo to rezultatów. Sprawdz sobie w BIOSie czy są odpowiednio skonfigurowane, ew. zmniejsz timing’i. Albo zróbmy test - skopiuj jakiś duży plik (z 2-3 GB) z jednego miejsca na drugie. Jeśli będzie OK to faktycznie przydaoby się lepsze chodzenie na procka.

Ok and1981 jeszcze w tym tygodniu postaram się zmienić wentylator. Jeżeli to nie pomoże to będę kombinował z tymi pamięciami, choć przy kopiowaniu dużych plików do tej pory nie miałem żadnych problemów. Dam znać jak sytuacja się poprawi :wink:

Jaki znowu wentylator ? :shock:

Jak już to zasilacz :?

satan123 Tym razem wymień na coś dobrego ten zasilacz ;]

Bo kupując szmelc nawet o mocy 700Wat dobrze na tym nie wyjdziesz.

Poczytaj tutaj -

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najlepsze-i-najgorsze-firmy-t13020.html

masz wysoka temp. procka zainwestuj w wentylatory Jeden z tyłu u góry (tuż pod zasilaczem), drugi na dole z przodu (pod cd i dyskami jest kieszeń).

:x :x Ty chyba nigdy nie widziałeś “wysokich temperatur”

temperaturę dysku twardego masz strasznie wysoką :stuck_out_tongue: morzę się wyłączać w czasie pracy, z przegrzania :stuck_out_tongue: bo jak wiesz temperatura HDD dopuszczalna to 46-48*C, zainwestuj w wentylator na HDD lub nową obudowę.

zdaje mi się, że nie można mieć też dwóch różnych wielkościach(mb) bo wtedy właśnie komp wariuje

Chodzi Ci o ram? Kości mogą mieć różne wielkości, ale pozostałe parametry (czasy) powinny mieć jednakowe, inaczej i tak będzie to chodziło z prędkością wolniejszą od tej wolniejszej.

Witam ponownie :slight_smile:

Po zakupie nowego wentylatora wszystko wróciło do normy :smiley: Wreszcie koniec z tymi restartami. Z ciekawości sprawdziłem jeszcze temeratury:

płyta główna: 41

procesor: 39

aux: 40

dysk: 47

Dzięki wszystkim za pomoc, sam bym do tego nie doszedł że winny jest wentylator :wink:

temperatury w normie.

Jaki wentylator kupiłeś ?? Chyba że chodzi ci o zasilacz

A ty jak nie znasz różnicy pomiędzy wentylatorem a zasilaczem to sie nie odzywaj.

Qoltec SilentLine QFA6010 :wink: Oczywiście to wentylator na procesor a zasialacz mam nadzieję jeszcze trochę pociągnie :slight_smile: