Komputer się restartuje


(Thesopranos1990) #1

Witam,

mam problem ze swoim przedpotopowym składakiem. Jak w temacie po prostu mi się restartuje. Podejrzewam, że wynika to z przegrzewania, pasta termoprzewodząca była ostatnio wymieniana i komputer początkowo nie restartował się w ogóle przez jakieś 3 dni a teraz czyni to rzadziej niż przed wymianą. Jestem kompletnym laikonikiem więc proszę o szczegółowe prośby dotyczące tego jakich danych mam dostarczyć.


(Marcin1025) #2

Wrzuć screena z temperaturami procesora,wrzuciłeś tylko screena z temperaturą GPU.

Sprawdzałeś stan dysku twardego?

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza .


(Thesopranos1990) #3

Temperatura procesora: http://scr.hu/2ofo/lj3ew -> Jeżeli to nie wystarczy to powiedz konkretniej co zrobić żeby ci podać jeszcze bardziej szczegółowe dane tak jak pisałem jestem laikonikiem:)


(mrFreeze) #4

Zasilacz do wymiany. Kup nawet takiego fortrona.

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-350watt-gw36-kurier-gratis-i5051589248.html

 

Chyba, że przyszłościowo z myślą o nowym kompie możesz wtedy ten zasilacz przełożyć.

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

 

Przy okazji poczytaj o zasilaczach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Temp. procka to w czasie stresu czy na pulpicie?


(Thesopranos1990) #5

na pulpicie, dokładniej to przeglądając internet także miałem tylko lekkiego chrome’a otwartego przy prostych grach 2d podchodzi do 65 stopni, puszcze sobie muzyka z youtube’a odpale jakąś prostą gierkę i pewnie coś koło 70 stopni będzie. Niedawno mój znajomy przeglądał komputer i stwierdził, że zasilacz jest wystarczający choć dość słaby dlatego trochę dziwi mnie, że proponujesz jego wymianę.


(Montarowiec) #6

 

Tymonek, poczytaj


(Thesopranos1990) #7

Zasilacz może być również przyczyną zacianania się systemu?


(mrFreeze) #8

Może nie musi. Twój zasilacz kwalifikuje się do wymiany bez względu na wszystko. Chyba jednak nie czytałeś artykułu.


(Thesopranos1990) #9

Wymiana zasilacza na fortrona z linku pomogła, mam jeszcze jedno pytanie - ponieważ moja karta sieciowa jest najprawdopodobniej popsuta, nie łapie mi wifi oraz nie można podłączyć kabla eth…(coś tam), obecnie internet używam tylko dzięki urządzeniu podłączonego do komputera, takiej małej antenki, która wyłapuje mi wifi ale nie jest to zbyt dobre rozwiązanie - słabo łapie, często rwie łącze, wyrzuca z gier internetowych… Dlatego potrzebuje nowej karty, mógłby ktoś polecić jakąś konkretną? Zupełnie się nie orientuje na jakie parametry trzeba patrzeć, chcę sobie tylko puścić neta z kabelka dodam, że nie jest to jakiś wymarzony internet a szybkość ogarnicza się maksymalnie do około 10 mb/s. 


(Montarowiec) #10

na oddzielny temat


(mrFreeze) #11

Najpierw trzeba zacząć od ustalenia czy problemem nie leży po stronie sterowników.

 

Pobierz i zainstaluj

http://download1.gigabyte.eu/Files/Driver/motherboard_driver_chipset_intel.exe

Po instalacji restart

 

Następnie

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_lan_realtek_8111.exe

 

Kartę WIFI jaką masz tam zamontowaną widzę w Evereście Realtek RTL8185 54M Wireless LAN Network Adapter. Instalacja ręczna sterownika.

http://www92.zippyshare.com/v/dEMdOt7S/file.html

 

Daj screena z Menadżera Urządzeń


(Thesopranos1990) #12

A więc tak, pobrałem pierwszy link, wybrałem jakąś ścieżkę coś mignęło, zresetowałem komputer, pobrałem drugi link, znów wybrałem ścieżkę, pokazał się jakiś folder w którym była jakaś aplikacja, którą uruchomiłem, wybrałem pozycję naprawa, odłączyłem antenkę - nie łapie wifi - podłączyłem kabel wyskoczyło, że kabel nie podłączone (to dziwne bo po podłączeniu dostałem informacje, że jest niepodłączony a tak to nigdy takowa nie wyskakuje). 3 linka nie ruszałem bo i tak nie wiedziałbym co z tym zrobić. 


(mrFreeze) #13

Czy na kablu internet działa poprawnie? Czy z antenką jest gorzej bo nie wiem czemu odłączasz ją od karty wifi?


(Thesopranos1990) #14

Przecież napisałem, na kablu internet nie działa w ogóle, nie wykrywa, że jest podłączony - jedyne co sie dzieje po podłączeniu kabelka to wyskakuje dymek z napisem “Kabel sieciowy nie jest podłączony” - czyli w pewien sposób komputer reaguje na podłączenie kabla. Antenka miała być tymczasowa ale tak została, po odłączeniu jej od komputera inernet działa lecz tylko teoretycznie - google ładują się 5 minut. 


(mrFreeze) #15

Dobra domyślam się, że router jest dość blisko od kompa w końcu jak podłączasz do niego kabel chyba, że wędrujesz z kompem czy też masz kilka ładnych metrów RJ-tki. Na początek sprawdziłbym sprawność tego kabla. Co do sterownika wifi zobacz ten jest to zwykła instalka więc sobie poradzisz.

 

http://www.aziocorp.com/support/download/files/wireless/awd154a/drivers/awd154a_awn254_xpvista7_100125.zip


(Thesopranos1990) #16

Kabel jest sprawny, wychodzi z gniazdka, które jest w jakiś sposób połączone z ruterem, w każdym bądź razie jest sprawny na 100% bo mam obok PC playstation i wszystko pięknie działa. Sterowniki są zainstalowane i są sprawne mimo to problem pozostaje więc wnioskuje, że zostaje wymiana karty sieciowej?


(mrFreeze) #17

Dziwne. Cóż zakup jakiejś na usb to nie majątek.