Komputer sie sam resetuje a pozniej nie chce sie wlaczyc

Ja pisze w sprawie takiej jak Włączam sobie komputer jeśli gram lub sprawdzam coś to sie resetuje i nie chce sie pózniej włączyć ;/ włączy sie dopiero po 30 minutach i nie wiem co to może być ? bo komputer jest nowy i mam już z nim problemy !!

miałem coś takiego samego i mojego taty znajomy informatyk cos zamienił w opcjach chyba biosu i problem znikł poszukaj jeszcze na innych forum sle nie jestem pewny

  1. temperatury - moze proc sie przegrzewa i dlatego wlacza sie zabezpieczenie - bios-thermal control(zaleznie od producenta)-instrukcja plyty bedzie pomocna

  2. wylacz autoreset w przypadku bledow - panel ksterowania-system-zaawansowane-odzyskiwanie… efektem moze byc zawieszanie kompa, ale nie powinien juz sie nagle restartowac powodu bledu jakiegos,

  3. zasilacz i jego napiecia - moze podaje za malo na mobo/proca, moze hdd ??? - duzo pytan - 0 odpowiedzi bez miernika

  4. wentylacja budy - dobrze wentylowana, zapobiega przegrzewaniu sie poszczegolnych komponentow - hdd, gpu, cpu, nb czy sb a takze samego zasilacza

orintacyjne temperatury i napiecia - czesto nawet bardzo orientacyjne :slight_smile: podaje speedfan, everest czy aida32(starsza siostra everesta)