Komputer się sam restartuje po wymianie procesora

Witam.

Wymieniłem dziś procesor z AMD FX-4100 na AMD FX-8350. Po tej wymianie komputer resetuje się w rożnych momentach: czasami zaraz po wczytaniu pulpitu a czasami po 1h siedzenia na nim i nie ma znaczenia tez czy gram czy siedzę na przeglądarce. Próbowałem już ponowne zamontowanie chłodzenia (myślałem, że może procesor się przegrzewa), reset BIOS’u, sprawdzenie napięć na zasilaczu itd. Nie mam już pomysłu co może byc nie tak.

Reszta mojego sprzętu to:

Płyta : Gigabyte GA-990FXA-UD3 (Rev. 3 )

Ram: Kingston HyperX DDR3 1600 8Gb

Grafika: Gigabyte Radeon HD7770

Zasilacz : Chieftec Cft 600-14CS

Wie ktoś co to może być? Bo ja już nie mam pomysłu. Bios na płycie mam najnowszy. Są wszystkie sterowniki oczywiście. Zauważyłem także, że we właściwościach Komputera nie wyświetla ilości ram oraz jaki jest procesor. Może wystarczy przeinstalować system? System to Windows 7 64_bit

Cześć,

spróbuj odpalić na sucho - włącz sam BIOS i sprawdź, czy się będzie restartować. Skrin z HWMonitor by się przydał, napięcia mierzyłeś miernikiem?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Sprawdź wszystkie kable, zarówno zasilające, jak i te od frontowego panelu dołączone do płyty głównej i karty graficznej. W ferworze “walki” z procesorem mogłeś coś podłączyć niedokładnie (np. za słabo docisnąłeś wtyczkę).

A na starym CPU było OK?

Jak tak:

  • zasilacz

  • nowy CPU i z nim problem

  • inne