Komputer się sam usypia, pomimo innych ustawień

HP Probook 470 Windows Version 10.0.14393

Komputer po minucie, choć nie zawsze (99% przypadków) usypia się…
Czy jest podłączony, czy odłączony… 
Plany zasilania ustawiane, zmieniane, tworzone nowe, ciągle to samo…

Komputer pracuje perfekcyjnie przez wiele godzin, można oglądać film za filmem, można pisać długo prace, np. 6h przed ekranem i zero błędów, dać mu odpoczynek na 1 min i się uśpi…

Czy jest gdzieś opcja, aby sprawdzić np w wierszu poleceń po ilu ma się uśpić, albo jakieś loggi dlaczego tak robi… Skąd bierze informacje, że ma to zrobić?

 

Do komputera nie ma podłączonych obcych sprzętów, jedynie myszka bezprzewodowa. 

 

Temat w Windows 10, gdyż na win 7, 8.1 działał dobrze.

Windows instalowany, z czystego nośnika (nie aktualizowany)

 

Proszę o pomoc

Polecam ci zacząć właśnie od aktualizacji. Ponieważ w nich jest wiele fixów.

Mam identyczny problem. Jest to często irytujące. Aktualizowałem już wszystkie sterowniki etc., system jest aktualny, szukałem rozwiązania dłuższy czas i nic nie udało mi się z tym zrobić. Mam Lenovo Z510.

Przed paroma minutami znalazłem:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/windows-10-keeps-going-into-sleep-after-1-minute/787e8cea-32ce-4ea0-a281-13c32a75352d?auth=1

ponoć 1048 osobom to pomogło, dziś postaram znaleźć czas i to wypróbować może mi pomoże.

Komputer jest aktualizowany, na bieżąco, windows 10 nie dopuszcza nieaktualizowania. Pisząc, że nie zaktualizowałem Windowsa, mam na myśli, że zrobiłem czystą instalację systemu nie upgradowałem z np win 7 na win 10. (zdyskwalifikowałem jeden błąd, być może więcej).

w moim przypadku pomogło

W takim razie jeżeli ktoś ma z tym problem wrzucam co trzeba zrobić (po angielsku ale jest na tyle proste że każdy da sobie z tym radę):

 

Cytat pochodzi z tej strony:

 

 

Jeżeli koledze wyżej pomogło to powinno pomóc także innym :slight_smile: