Komputer się sam włączy i brak obrazu, ale nie zawsze


(Luki84) #1

Witam.

Mam płytę główną Asus M2NBP-VM CSM. Problem polega na tym, że gdy podłączę kabel do zasilacza albo przełącze przełącznik na nim na ON/1 to komputer się sam włącza. Niestety nie słychać charakterystycznego dźwięku aby płyta główną ruszyła no i brak obrazu na ekranie. Rozmontowałem płytę luzem i podłączyłem innym zasilacz i to samo (dostaje prąd i odrazu START i brak obrazu) Zrobiłem restart biosu zworką ale to nie pomogło. To jeszcze nie wszystko bo gdy za którymś razem przytrzymałem przycisk POWER na obudowie i włączyłem poprzez niego komputer i tak na 15prób 3 razy komputer się właczył wraz z płytą i obrazem. Niestety nie wiem w jakich okolicznościach to się dzieje bo robiłem to później wielokrotnie i znowu raz zadziała a później znowu nie. Co jest grane ? płyta główną do wymiany czy jak ? Bo samo to, że komp startuje sam to może być zapewne zasilacz albo płyta uszkodzona no ale zasilacz wymieniałem na dwa nowe i to samo no i płyta czasem wystartuje... czasem..

Wymieniłem również pamięci RAM ale to nic nie daje.


(Pepe44) #2

na twoim miejscu zrobilbym tak, wez pozycz jakas plyte glowna i na niej sprawdz, jak bedzie ok, to plyta do wymiany, a jak nie to najlepiej do serwisu. Ew. moze byc cos niekompatybilne ale to juz moj pomysl ;p


(Luki84) #3

Jeśli miałbym możliwość podłączenia innej płyty to zapewne już bym to zrobił :wink: A co do kompatybilności to co takiego może być nie kompatybilne gdy na blacie luzem leży płyta główna, procek, ramy i zasilacz? :slight_smile:

Zasilacz i ramy wymienione na inne a procek to raczej nie robi takich problemów jak przedstawiłem. Po prostu miałem nadzieję, że ktoś już takowy problem ze sprzętem miał albo słyszałem o takim i mi coś doradzi ewentualnie przekona mnie w moim przypuszczenie iż płyta główna nadaję się do wymiany.


(Technik Elektro) #4

padnięta płyta główna...