Komputer się sam wyłącza po kilku kinutach

Witam

mam problem

ostatnio pisałem o ramie bo miałem z nim problem ale teraz już sam nie wiem co jest

teraz komputer tak jak w opisie po kilku minutach nie zależnie od tego co robie sam się wyłącza;/

co ciekawe teraz jak się sam zresetuje to muszę poczekać ponad 10 s żeby go załączyć inaczej nie reaguje;/

nie wiem co może być tego przyczyna;/

mój komputer

nvidia geforce 9600 GT 512 mb

3 Gb ramu

windows 7 ultimate

intel pentium D 3.40 GHz 3.41 GHz

zasilacz Tracer 400 AC-230V 4A 50Hz

proszę o pomoc

Zmień zasilacz bo ta firma mówi sama za siebie Tracer(Szajser) :smiley: powinno pomódz

Witam,

Podaj dane płyty głównej.

Przyczyny mogą być min. dwie - problemy z chłodzeniem (jaki wiek ma komputer ?) lub ze zasilaczem.

Wbrew obiegowym opiniom stawiam na to pierwsze - pozatykane kurzem radiatory itp.

Dobry odkurzacz i umiejętne( !!

Pozdrawiam,

Też sądzę że powinieneś najpierw wyczyścić komputer,

a potem ewentualnie wymieniać zasilacz.

Tylko z odkurzaczem to ja bym uważał, aby nie spalić kompa przez wyładowanie elektrostatyczne (ESD)

na końcówce odkurzacza potrafi się zebrać trochę ładunków, więc je zdejmij, lub korzystaj z płuc i pędzelka:-)

A najlepiej ze spraya ze sprężonym powietrzem do czyszczenia elektroniki. Koszt minimalny.

hmm wiem o ty zasilaczu, podobno często się psują. Ja mam go już ponad 2 lata i na razie chodzi ok

płyta główna to asus p5ld2 se

regularnie go czyszczę w środku sprężonym powietrzem.

a co do temp to na fanspeed były ok jak się komp wyłączył…;/;/

a komputer jest z 2006 roku ale karta z 2009 a wiatrak na procku też z 2009

jest możliwe że nie łączą jakieś styki albo coś??

że tak z niczego się komp wyłącza i nie da się go włączyć?? dopiero jak zgaśnie całkiem to można od nowa włączyć??

albo jakieś “gówienko” w biosie jest ustawione???