Komputer się ścina i wolno chodzi

Witam uprzejmie!

Mam taki problem z komputerem ogólnie (szczególnie z Firefoxem), że od jakiegoś czasu coraz częściej zdarzają się takie momenty, iż podczas normalnego użytkowania przytrafiają się paro-sekundowe ścięcia. Na 99% to nie są wirusy, ponieważ pilnuję ogólnie komputer dość mocno pod tym względem. Niemniej jednak przeskanowałem go różnymi skanerami, które wykryły parę wirusów, które usunąłem. Przeskanowałem go i przeczyściłem też różnymi programami typu “Odkurzacz” i inne takie, ale to wszystko na niewiele się zdało. Problem dalej się pojawia i często nawet podczas zwykłego pisania (rzecz raczej niezbyt wymagająca), na parę sekund się zawiesza", a potem wysypuje cały tekst, jaki wklepałem w momencie zawiechy.

Tutaj raport obowiązkowy programu " Farbar Recovery Scan Tool":

  1. FRST.txt
  2. Addition.txt
  3. Shortcut.txt

Uprzejmie proszę o pomoc z tym skromnym problemem :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Jacek

Nie widać infekcji.

 

Czyli w takim razie można uznać, że to np. sprzęt się zużywa?

Zaczyna brakować miejsca na partycji systemowej,oczyść dysk->Odinstaluj zbędne programy-Ccleaner> narzędzia> przywracanie systemu> skasuj punkty przywracania systemu,najnowszy zostaw oraz przeczyść system i rejestr,dodatkowo systemowe oczyszczenie dysku-KLIK

 Sprawdzimy dysk

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link

Wyczyściłem wszystko jak trzeba, pousuwałem rejestry itd. A tutaj screeny:

  1. Dysk 1
  2. Dysk 2

Hej,

Niestety ten 80 GB dysk posiada bad sektory, więc na dysk systemowy zupełnie się nie nadaje.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W sumie ma on już swoje lata… No nic, dziękuję uprzejmie wszystkim za pomoc :slight_smile:

Hej,

Skoro ma swoje lata, to tym bardziej. Dlatego najlepiej przenieść system na drugi dysk, bądź w ogóle postawić system od nowa, tyle że na tym większym dysku.

Pozdrawiam,

Kompletnie się na tym nie znam, więc jeszcze zadam takie pytanie, jeśli można.

Czy mogę wobec tego zrobić tak, że np. teraz zainstaluję sobie nowego Windowsa na tym poprawnie działającym dysku, a z zepsutego dysku usunę tego obecnego Windowsa? Chodzi mi o to, żebym nie musiał przenosić lub zgrywać ważnych dla siebie plików, tylko wykonać taką “szybką” operację polegającą na instalacji Windowsa w jednym miejscu i usunięciu go w drugim.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Hej,

Oczywiście, że możesz tak zrobić. Wtedy najlepiej na czas instalacji odłączyć ten dysk, na którym jest system i podłączyć dopiero po zakończeniu instalacji.

Pozdrawiam,

Dimatheus