Komputer sie spalil po wymianie czesci

Witam, mój nowy komputer sie spalił, aby poleciały iskry miałem wcześniej athlona 3200+, 1 gb ram i radeona x1300 po wsadzeniu phenoma x3, 2 gb, geforca 9600gt komputer umarł, zasilacza nie wymieniałem bo 400 watów powinno w nim starczyć. Czy to wina wadliwych części czy bład osoby która składała, aha bym zapomniał na naklejce zasilacza pisze cos tracer 4life. prosze o pomoc

Wygląda na to, że zaczęło się od zasilacza i z “tracer 4life” wyszło “tracer 4death”. Poproś kogoś ( jeśli to możliwe) o sprawdzenie co jeszcze się spaliło, a co ocalało.

Teraz trzeba sprawdzać sztuka po sztuce każdy podzespół - darując sobie te z widocznymi uszkodzeniami( spuchnięte kondensatory, popalone elementy).

Ale za pozostawienie Tracera to powinno się coś ukręcić !!

na igielkach procesora wytopila sie jakas kropla miedzi a plyta ma wybulone kondensatory, pamiec kolega sprawdzil wykrywa 1gb a w kosci jest 2 gb i karta nie dziala

Nie wiem co Ci mam napisać, bo chyba poszło wszystko i została jedynie obudowa. Może uda się coś “wcisnąć” w ramach gwarancji? Poczekaj na opinie kogoś pracującego w serwisie.

Twój post powinien zostac “przyklejony” jako memento dla szukających oszczędności na na zasilaczu. Bo przy polecanych tu na forum zasilaczach, nawet przy pomyłce w montażu, zabezpieczenia zasilacza nie pozwoliły by na takie totalne zgliszcza.

mozna jedynie powiedziec - K***A, po zlozeniu starego komputera ten tez sie spalil !!

Wygląda na problem z zasilaczem. Najwyraźniej daje złe napięcia :expressionless:

jade z czesciami i zasilaczem do znajomego wszsystko mi sprawdzi - nawet powiedzial ze zasilacz to najwazniejsza czesc komputera, teraz tez tak mysle - stracilem z 1000 zl, dobrze ze mam laptopa, zona mnie zabije jak sie dowie.

Dodane 24.09.2009 (Cz) 21:08

mysle ze nic nie da sie zrobic - komputer mial byc dla syna na urodziny, mam jeszcze tydzien to mysle ze uda sie cos zlozyc, czytalem teraz nt. zasilaczy i kupie cosaira, znajomy zrobil mi konfiguracje juz na jakims intelu i5 chyba jakos tak, 6 gb pamieci i radeon hd 4 chyba 850 niewiem nieznam sie na tym, jeszcze jakas ladna obudowe i gotowe.