Komputer sie strasznie zacina - podejrzenie wirusa

Mam problem z komputerem, strasznie sie zacina, jakiś czas temu żona otworzyła jakiegoś dziwnego maila, później go skasowała - niestety nie zobaczyłem co to było.
w załączaniu raport, prośba o sprawdzenie

Uzupełnienie informacje - w menadżer zadań - dysk zajętość 100% ale nie widać jaka aplikacja obciąża system

pozdr
R
Addition.txt (63,6 KB)
FRST.txt (344,7 KB)
Shortcut.txt (58,8 KB)

Pewnie ramsomware szyfruje dysk. Poczekaj na @iJuliusz. On ci powie, bo przej y dokładniej te pliki.

dzięki
Czekam cierpliwie na @iJuliusz

Witaj @Tore

Oto plik naprawczy oraz skan ADWCleaner
Ogólnie, oczyszczanie kosmetyczne
Potem jeszcze MBAM, ale to po oczyszczaniu :wink:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Kasia\Downloads\FRST-OlderVersion
    fixlist.txt (3,5 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Masz coś, co generuje dziesiątki plików ze stacktracem. To znaczy, że coś ci się w kółko, przez cały czas w tle wywala i werfault gromadzi raport. Pracując w kółko, może przymulać system.

Pokaż, co ciekawego jest w monitorze niezadowności, ale zakładam, że winne jest TO:

Description: Usługa Energy Server Service queencreek zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

Zatrzymaj i wyłącz tę usługę. Obstawiam, że pomoże.

1 polubienie

@wielkipiec wskazał ci być moze prawidłowy kierunek.
Proponuję byś przeczytał to uwzględniajac tę treść


To dokładnie to co u ciebie.

Usługa Energy Server Service queencreek zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:
Ten strumień nie jest mały.

1 polubienie

Cześć

po koleji:

  • plik nie załączony (za duży) 6,7MB - nie wrzucony w „pastebin” - bo ograniczenie (maximum size of 512 kilobytes per Paste) - jakiś pomysł Panowie?
  • mam jedynie konto administratora - wiec ADWcleaner uruchomiony na jedynym koncie - wyczyszczone (tzn czyści się „on going”)
  • usługa „Usługa Energy Server Service queencreek zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:” w statusie zatrzymany - została odhaczona - system zrestartowany
  • dalej 100% zajętości dysku

dzięki i czekam na dalsze instrukcje
pozdr
R

1 polubienie

Zrób nowy skan FRST i wstaw logi

Sprawdzę, czy tworzą się nowe pliki

W poprzednim fixlist zastosowałem komendę kasującą wszystkie pliki
C:\WINDOWS\system32\default_error_stack-*.txt
Może było ich dużo

Nie wiem co robiłes.
Miałes zrobić to.

To zas co ci się non stop tworzy to pewnie pliki błedów intela z tym zwiazanych.

Moja sugestia.

W fixlist zastosowano pewne polecenia

Raporty w załączeniu

FRST.txt (51,7 KB)
Shortcut.txt (59,0 KB)
Addition.txt (58,2 KB)

dodatkowe info - przeglądarka tylko edge

1 polubienie

Cześć
ok
proces zatrzymany
IDUU odinstalowane ID&SA zainstalowane
dalej 100% dysk

pozdr

dysk? No to miejsce na dysku samo się nie odzyska :slight_smile:

Bo bardzo nieprecyzyjnie powiedziałeś, czy chodzi o jego obciążenie, czy liczbę zużytego miejsca. Menedżer Zadań każe zakładać, że o obciążenie - ale pozostałe, oględne wypowiedzi każą nabrać wątpliwości.

Ok. rozumiem.
będąc bardziej precyzyjnym.
Obciążenie dysku 100% w manager zadań (gdzie nie widzę procesów, które tak obciążają dysk) i tu widzę problem gdyż straszenie się tnie.

pojemność jest OK, dysk z win 50% free

dzieki

pozdr
R

1 polubienie

czemu nie widzisz? można posortować menedżer po procesach najmocniej piszących po dysku

Posortowałem i kilka procesów z niewielkim udziałem w użyciu dysku, pozostałe zero. I za cholerę nie sumuje się do 100% użycia dysku.

Też mnie to dziwi.
Jak mogę screena wrzucić Ew raport z użycia dysku (ale nie wiem jak go zrobić )

Pozdr
R

Poprawka - zmieniłem wyświetlanie po % i ciekawy wniosek przeglądarką Edge mocno obciąża dysk.

cóż, wobec zamknij Edge’a (ale faktycznie zamknij, a nie tylko zgaś okno) i sprawdź wtedy

Tu? Tak samo jak inne pliki.

Cześć, jednak uspokoiło się, jedynie przy starcie system zajmuje dysk na 100% później spada na akceptowalny/normalny poziom - dziękuje za pomoc :slight_smile:

pozdr
R